Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer aanval op vrachtschip gemeld bij Jemen

Weer aanval op vrachtschip gemeld bij Jemen

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Bij Jemen is opnieuw een vrachtschip onder vuur genomen met raketten. Dat gebeurde in de zeestraat Bab el Mandeb, melden het maritieme veiligheidsbedrijf Ambrey en monitoringscentrum UKMTO.

Ambrey spreekt over twee incidenten die kort na elkaar plaatsvonden. Het vaartuig zou schade hebben opgelopen. Het gaat naar verluidt om een Grieks schip dat vaart onder de vlag van de Marshalleilanden. Het veiligheidsbedrijf stelt dat er gewapende beveiligers aan boord waren.

Het schip is mogelijk aangevallen omdat de eigenaar een beursnotering heeft in New York, denkt Ambrey. Volgens monitoringscentrum UKMTO (United Kingdom Maritime Trade Operations) is gemeld dat de bemanning veilig is. Het schip zou doorvaren naar de volgende bestemming.

Luchtaanvallen

Houthi-opstandelingen in Jemen bevestigden later een aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder sprak over een aanval op "het Amerikaanse schip Star Iris". Hij waarschuwde dat de Houthi's "niet zullen aarzelen om meer operaties uit te voeren als vergelding voor de zionistische misdrijven tegen onze broeders in de Gazastrook en de Amerikaans-Britse agressie tegen ons geliefde land".

Het is niet duidelijk of de zegsman verwees naar dezelfde raketaanval als de internationale waarnemers. De Houthi's, die grote gebieden in Jemen controleren, beschieten al maanden vrachtschepen. De VS en het Verenigd Koninkrijk reageerden met luchtaanvallen op doelen van de opstandelingen.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontstemd om afschieten lichtkogels door Russisch schip

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.

40 minuten geleden
Nieuwe Chinese reisbeperkingen officieel van kracht

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.

1 uur geleden
Defensie VS ziet wel tekort aan munitie door oorlog Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.

2 uur geleden
Burgemeester Kyiv: Rusland treft tankstation en magazijn

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Een drone zou dinsdagochtend een tankstation in de Oekraïense hoofdstad Kyiv hebben geraakt. Dat meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Bij de aanval raakte één persoon gewond en werd in een ander deel van de stad een magazijn getroffen, aldus Klytsjko.

4 uur geleden
The Pitt en Widow's Bay grote winnaars bij de Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het ziekenhuisdrama The Pitt prolongeerde zijn Emmy-titel als beste dramaserie, terwijl nieuwkomer Widow's Bay maandag de prijs voor beste komedieserie in de wacht sleepte tijdens de uitreiking van de Emmy Awards, de belangrijkste avond van het televisieseizoen.

5 uur geleden
Jean Smart en Matthew Rhys schrijven geschiedenis bij Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.

5 uur geleden
Politico: Amerikaanse senator McConnell keert terug na ziekte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.

13 uur geleden