Weer aanval op vrachtschip gemeld bij Jemen
DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Bij Jemen is opnieuw een vrachtschip onder vuur genomen met raketten. Dat gebeurde in de zeestraat Bab el Mandeb, melden het maritieme veiligheidsbedrijf Ambrey en monitoringscentrum UKMTO.
Ambrey spreekt over twee incidenten die kort na elkaar plaatsvonden. Het vaartuig zou schade hebben opgelopen. Het gaat naar verluidt om een Grieks schip dat vaart onder de vlag van de Marshalleilanden. Het veiligheidsbedrijf stelt dat er gewapende beveiligers aan boord waren.
Het schip is mogelijk aangevallen omdat de eigenaar een beursnotering heeft in New York, denkt Ambrey. Volgens monitoringscentrum UKMTO (United Kingdom Maritime Trade Operations) is gemeld dat de bemanning veilig is. Het schip zou doorvaren naar de volgende bestemming.
Luchtaanvallen
Houthi-opstandelingen in Jemen bevestigden later een aanval te hebben uitgevoerd. Een woordvoerder sprak over een aanval op "het Amerikaanse schip Star Iris". Hij waarschuwde dat de Houthi's "niet zullen aarzelen om meer operaties uit te voeren als vergelding voor de zionistische misdrijven tegen onze broeders in de Gazastrook en de Amerikaans-Britse agressie tegen ons geliefde land".
Het is niet duidelijk of de zegsman verwees naar dezelfde raketaanval als de internationale waarnemers. De Houthi's, die grote gebieden in Jemen controleren, beschieten al maanden vrachtschepen. De VS en het Verenigd Koninkrijk reageerden met luchtaanvallen op doelen van de opstandelingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun langeafstandsbommenwerpers van de Britse militaire basis Fairford gehaald vanwege zorgen over een mogelijke aanval met Iraanse drones. Dat meldden diverse Amerikaanse media waaronder Axios en The Wall Street Journal. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ook van een dreiging, meldt de BBC.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Moskou is doelwit geworden van een uitzonderlijk grote droneaanval, meldt TASS. Volgens het staatspersbureau gaat het met 650 drones om de op een na grootste aanval in twee jaar tijd. Daarbij viel volgens de eerste berichten één dode.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse componist en dirigent George Fenton is op 76-jarige leeftijd onverwachts overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd in een verklaring aan de BBC. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. Fenton maakte onder meer muziek voor films als Gandhi, Groundhog Day en The Fisher King, en voor tv-series als Planet Earth.
43 minuten geledenMONTREAL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Separatisten hebben maandag de verkiezingen in de Canadese provincie Quebec gewonnen. De publieke omroep CBC en commerciële media voorspelden dat de Parti Québécois (PQ) de volgende regering zal vormen in de Franstalige provincie, al was nog niet duidelijk of de partij over een meerderheid in het parlement zal beschikken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de executie door een vuurpeloton goedgekeurd van Nidal Hasan, een psychiater van het Amerikaanse leger die in 2009 op de legerbasis Fort Hood in Texas dertien militairen doodschoot. Dat meldt het ministerie van Defensie.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.
7 uur geleden