Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer aanklacht dood migranten in koelcontainer

Weer aanklacht dood migranten in koelcontainer

LONDEN (ANP/AFP) - Een 23-jarige man uit Noord-Ierland is door de Britse justitie beschuldigd van mensenhandel in verband met de vondst op 23 oktober van 39 lijken in een gekoelde container in het Engelse Grays. Het zou voornamelijk om Vietnamezen gaan.

De verdachte Christopher Kennedy wordt maandag voor de rechter geleid. Hij is van mensenhandel beschuldigd. Justitie stelt dat Kennedy een hele reeks strafbare feiten heeft gepleegd, inclusief de smokkel van die mensen, met de bedoeling ze uit te buiten.

De koelcontainer op een vrachtauto kwam uit Zeebrugge en is in Grays, ruim 20 kilometer ten oosten van Londen, vol met lijken gevonden. De 25-jarige chauffeur, Mo Robinson, wordt deze week ook voorgeleid met betrekking tot de aanklachten 39-voudige moord, mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Een andere Noord-Ier van 22 jaar, Eamonn Harrison, is in Dublin gearresteerd op verdenking van soortgelijke aanklachten in deze zaak. Drie andere verdachten zijn op borgtocht vrij.

Meer uit Buitenland

Iran: ondanks aanvallen nog wel diplomatiek contact

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

59 minuten geleden
Dodental aanval op vrachtschip bij Odesa opgelopen

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.

1 uur geleden
Duizenden in India op de been voor 'kakkerlakkenprotest'

NEW DELHI (ANP/AFP) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.

2 uur geleden
Kind overleden tijdens WK-festiviteiten in Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Trump: nieuwe Air Force One krijgt upgrades

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.

3 uur geleden
Brand op schip in Straat van Hormuz voor de kust van Oman

KUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.

5 uur geleden
Miljoen mensen verwacht bij WK-huldiging in Madrid

MADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.

9 uur geleden