Weer aanklacht dood migranten in koelcontainer
LONDEN (ANP/AFP) - Een 23-jarige man uit Noord-Ierland is door de Britse justitie beschuldigd van mensenhandel in verband met de vondst op 23 oktober van 39 lijken in een gekoelde container in het Engelse Grays. Het zou voornamelijk om Vietnamezen gaan.
De verdachte Christopher Kennedy wordt maandag voor de rechter geleid. Hij is van mensenhandel beschuldigd. Justitie stelt dat Kennedy een hele reeks strafbare feiten heeft gepleegd, inclusief de smokkel van die mensen, met de bedoeling ze uit te buiten.
De koelcontainer op een vrachtauto kwam uit Zeebrugge en is in Grays, ruim 20 kilometer ten oosten van Londen, vol met lijken gevonden. De 25-jarige chauffeur, Mo Robinson, wordt deze week ook voorgeleid met betrekking tot de aanklachten 39-voudige moord, mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Een andere Noord-Ier van 22 jaar, Eamonn Harrison, is in Dublin gearresteerd op verdenking van soortgelijke aanklachten in deze zaak. Drie andere verdachten zijn op borgtocht vrij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
13 uur geleden