Weer aanklacht dood migranten in koelcontainer
LONDEN (ANP/AFP) - Een 23-jarige man uit Noord-Ierland is door de Britse justitie beschuldigd van mensenhandel in verband met de vondst op 23 oktober van 39 lijken in een gekoelde container in het Engelse Grays. Het zou voornamelijk om Vietnamezen gaan.
De verdachte Christopher Kennedy wordt maandag voor de rechter geleid. Hij is van mensenhandel beschuldigd. Justitie stelt dat Kennedy een hele reeks strafbare feiten heeft gepleegd, inclusief de smokkel van die mensen, met de bedoeling ze uit te buiten.
De koelcontainer op een vrachtauto kwam uit Zeebrugge en is in Grays, ruim 20 kilometer ten oosten van Londen, vol met lijken gevonden. De 25-jarige chauffeur, Mo Robinson, wordt deze week ook voorgeleid met betrekking tot de aanklachten 39-voudige moord, mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Een andere Noord-Ier van 22 jaar, Eamonn Harrison, is in Dublin gearresteerd op verdenking van soortgelijke aanklachten in deze zaak. Drie andere verdachten zijn op borgtocht vrij.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
2 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
5 uur geleden