Weer aanhoudingen bij protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP/DPA) - Opnieuw zijn er in de Wit-Russische hoofdstad Minsk talrijke betogers opgepakt. Vooral vrouwen en studenten hebben tegen het regime van president Aleksandr Loekasjenko gedemonstreerd. De politie en andere veiligheidsdiensten zijn uitgerukt om de betoging in de kiem te smoren met afzettingen en het afvoeren van betogers in tientallen arrestantenbusjes.
Het is onduidelijk hoeveel mensen zijn opgepakt. Sinds Loekasjenko claimt 9 augustus de presidentsverkiezingen te hebben gewonnen met 80 procent van de stemmen zijn er veel betogingen tegen zijn bewind, vooral op zaterdag. De werkelijke winnaar zou destijds de inmiddels Litouwen uitgeweken oppositieleider Svetlana Tichanovskaja zijn.
Die liet zaterdag weten dat "de solidariteit van vrouwen en studenten een schitterende kracht vormen" in de oppositie tegen Loekasjenko, Hij regeert al met harde hand sinds 1994 en wint telkens de verkiezingen met een grote meerderheid. De oppositie wijt dat aan verkiezingsfraude.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
42 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.
6 uur geledenABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
6 uur geleden