Weer aanhoudingen bij protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP/DPA) - Opnieuw zijn er in de Wit-Russische hoofdstad Minsk talrijke betogers opgepakt. Vooral vrouwen en studenten hebben tegen het regime van president Aleksandr Loekasjenko gedemonstreerd. De politie en andere veiligheidsdiensten zijn uitgerukt om de betoging in de kiem te smoren met afzettingen en het afvoeren van betogers in tientallen arrestantenbusjes.
Het is onduidelijk hoeveel mensen zijn opgepakt. Sinds Loekasjenko claimt 9 augustus de presidentsverkiezingen te hebben gewonnen met 80 procent van de stemmen zijn er veel betogingen tegen zijn bewind, vooral op zaterdag. De werkelijke winnaar zou destijds de inmiddels Litouwen uitgeweken oppositieleider Svetlana Tichanovskaja zijn.
Die liet zaterdag weten dat "de solidariteit van vrouwen en studenten een schitterende kracht vormen" in de oppositie tegen Loekasjenko, Hij regeert al met harde hand sinds 1994 en wint telkens de verkiezingen met een grote meerderheid. De oppositie wijt dat aan verkiezingsfraude.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
4 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
4 uur geleden