Weer aanhoudingen bij herdenkingen Navalny in Rusland
MOSKOU (ANP/DPA) - In Rusland zijn zaterdag tientallen mensen aangehouden die de overleden oppositiepoliticus Aleksej Navalny herdachten of stilstonden bij het begin van de oorlog met Oekraïne twee jaar geleden, zeggen burgeractivisten. Een onafhankelijk medium meldde bijna vijftig aanhoudingen.
In het centrum van Moskou herdachten mensen de slachtoffers van de Russische oorlog tegen Oekraïne, ondanks de aanwezigheid van de politie. Bij de Kathedraal van de Verlosser in Moskou, de belangrijkste Russisch-orthodoxe kerk, stonden mensen in de rij om Navalny te herdenken. In andere kerken in het land betuigden mensen ook hun laatste eer na een oproep op sociale netwerken.
Vorig weekeinde werden meer dan vierhonderd mensen aangehouden bij herdenkingsbijeenkomsten voor Navalny in meerdere steden. Veel mensen kregen korte celstraffen voor het overtreden van antiprotestwetten.
De familie van Navalny had de autoriteiten opgeroepen om zijn lichaam vrij te geven voor een begrafenis. Zaterdag werd zijn stoffelijke overschot overgedragen aan zijn moeder. Hoe Navalny's uitvaart eruit gaat zien, is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
10 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
11 uur geleden