Weer 18 jaar cel opgelegd voor de moord op Ichelle
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft woensdag achttien jaar celstraf opgelegd voor de moord op de 29-jarige Ichelle van de Velde uit het Zeeuwse Oostburg. Dat had het Openbaar Ministerie ook geëist. De vrouw werd in december 2020 gewurgd door Sandra H. in haar spirituele winkel.
De 48-jarige H. verborg het stoffelijk overschot wekenlang, onder meer in een paskamer van de zaak. Die winkel was slechts enkele deuren van het naaiatelier van het slachtoffer. Later zaagde en hakte H. het lichaam in negen delen. Die deed ze in vuilniszakken en dumpte ze in een kanaal. Ze liet haar eigen kind helpen met sjouwen.
De rechtbank in Middelburg legde haar in 2022 een celstraf op van achttien jaar voor moord. H. ging daartegen in hoger beroep omdat zij vindt dat er sprake is van doodslag, niet van moord. Zij en Ichelle waren oorspronkelijk vriendinnen. Hun verstandhouding verslechterde toen Ichelle en de man van H. na een trio verliefd werden op elkaar.
Toneelstuk
Bij een ruzie op 15 december zou H. de vrouw hebben geduwd, waarna zij tegen een verwarming viel en bewusteloos raakte. "Uit paniek en angst heb ik haar keel dichtgeknepen", zei de verdachte. Volgens haar was er sprake van een gemoedsopwelling. Het hof gaat daar niet in mee en stelt dat er sprake is van voorbedachte raad. Het gaat daarbij uit van een verklaring van een getuige.
De bezoekster van de spirituele winkel zei dat H. haar had verteld dat ze "waarschijnlijk iemand had vermoord en naar de gevangenis ging". Niet veel later hoorde zij gekreun van achter een gordijn, waarop H. naar achteren liep. Kort erna kwam ze terug en was het gekreun gestopt. Het hof denkt dat Ichelle op dat moment bij kennis kwam, terwijl de verdachte ervan uitging dat ze al was overleden. "Toen dit niet het geval bleek, heeft ze haar alsnog vermoord."
De vrouw ontkende eerst lange tijd iets met de vermissing te maken te hebben. Ze betuigde haar medeleven en stuurde berichten via Ichelles telefoon. "U voerde gewoon de hele tijd een toneelstuk op", zei een rechter van het gerechtshof eerder. Hoe ze nadien met het stoffelijk overschot is omgegaan is volgens het hof "schrijnend" en "mensonterend".
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.
12 uur geledenZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
16 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
17 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geleden