Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer 18 jaar cel opgelegd voor de moord op Ichelle

Weer 18 jaar cel opgelegd voor de moord op Ichelle

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft woensdag achttien jaar celstraf opgelegd voor de moord op de 29-jarige Ichelle van de Velde uit het Zeeuwse Oostburg. Dat had het Openbaar Ministerie ook geëist. De vrouw werd in december 2020 gewurgd door Sandra H. in haar spirituele winkel.

De 48-jarige H. verborg het stoffelijk overschot wekenlang, onder meer in een paskamer van de zaak. Die winkel was slechts enkele deuren van het naaiatelier van het slachtoffer. Later zaagde en hakte H. het lichaam in negen delen. Die deed ze in vuilniszakken en dumpte ze in een kanaal. Ze liet haar eigen kind helpen met sjouwen.

De rechtbank in Middelburg legde haar in 2022 een celstraf op van achttien jaar voor moord. H. ging daartegen in hoger beroep omdat zij vindt dat er sprake is van doodslag, niet van moord. Zij en Ichelle waren oorspronkelijk vriendinnen. Hun verstandhouding verslechterde toen Ichelle en de man van H. na een trio verliefd werden op elkaar.

Toneelstuk

Bij een ruzie op 15 december zou H. de vrouw hebben geduwd, waarna zij tegen een verwarming viel en bewusteloos raakte. "Uit paniek en angst heb ik haar keel dichtgeknepen", zei de verdachte. Volgens haar was er sprake van een gemoedsopwelling. Het hof gaat daar niet in mee en stelt dat er sprake is van voorbedachte raad. Het gaat daarbij uit van een verklaring van een getuige.

De bezoekster van de spirituele winkel zei dat H. haar had verteld dat ze "waarschijnlijk iemand had vermoord en naar de gevangenis ging". Niet veel later hoorde zij gekreun van achter een gordijn, waarop H. naar achteren liep. Kort erna kwam ze terug en was het gekreun gestopt. Het hof denkt dat Ichelle op dat moment bij kennis kwam, terwijl de verdachte ervan uitging dat ze al was overleden. "Toen dit niet het geval bleek, heeft ze haar alsnog vermoord."

De vrouw ontkende eerst lange tijd iets met de vermissing te maken te hebben. Ze betuigde haar medeleven en stuurde berichten via Ichelles telefoon. "U voerde gewoon de hele tijd een toneelstuk op", zei een rechter van het gerechtshof eerder. Hoe ze nadien met het stoffelijk overschot is omgegaan is volgens het hof "schrijnend" en "mensonterend".

Meer uit Binnenland

Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

42 minuten geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

2 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

4 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

6 uur geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

7 uur geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

7 uur geleden