Weening stopt op 39-jarige leeftijd met wielrennen
HARKEMA (ANP) - Wielrenner Pieter Weening heeft op 39-jarige leeftijd besloten te stoppen. De gelouterde Fries kreeg onlangs te horen dat zijn contract bij Trek-Segafredo niet wordt verlengd. Hij besloot daarop zijn wielercarrière te beëindigen.
"Ik houd van deze sport en van deze wereld, maar na bijna 20 jaar op de weg neem ik nu rust", zegt Weening. "Ik ga thuis in Neerharen genieten van mijn leven met mijn vrouw en onze twee kinderen. Ik heb wel wat gedachtes en ideeën voor de toekomst, maar het is nu te vroeg om daar iets over te zeggen."
Weening, onder meer winnaar van een Touretappe in 2005, zat aan het begin van dit jaar zonder werkgever nadat Roompot-Charles was gestopt. In juni keerde de Fries terug in het peloton. Hij kreeg een contract tot het einde van het seizoen bij Trek-Segafredo, de ploeg van onder anderen Bauke Mollema, Koen de Kort en de Italiaan Vincenzo Nibali.
Weening ging de Giro d'Italia in als knecht van Nibali, maar hij moest al tijdens de vijfde etappe afstappen als gevolg van een valpartij een dag eerder. De veteraan liep daarbij een hersenschudding op. Weening hoopte daarna de Vuelta te kunnen rijden, maar de dokter schreef hem absolute rust voor. "Toen kwam het besef dat het tijd was geworden om te stoppen. Niet mijn lichaam, maar meer mijn geest vertelde me dat."
Weening reed het grootste deel van zijn carrière voor de voormalige Raboploeg. Hij won in 2011 en 2014 een etappe in de Giro.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden