Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weening (39) zet wielerloopbaan alsnog voort bij Trek

Weening (39) zet wielerloopbaan alsnog voort bij Trek

NEW YORK (ANP) - Pieter Weening zal, wanneer het wielerseizoen wordt hervat, uitkomen voor Trek-Segafredo. Het Amerikaanse team maakte vrijdag de komst van de 39-jarige Fries bekend. Weening, onder meer winnaar van een Touretappe in 2005, had geen werkgever meer nadat Roompot-Charles, de Nederlandse ploeg waarvoor hij vier jaar reed, er aan het einde van het afgelopen jaar mee was gestopt.

Bij Trek-Segafredo wordt Weening ploeggenoot van onder anderen Bauke Mollema, Koen de Kort en de Italiaan Vincenzo Nibali. Hij heeft een contract getekend tot het einde van dit jaar. Weening: "Ik heb altijd de hoop gehouden dat ik nog een ploeg zou vinden. In februari was er al contact en heb ik gezegd dat ik vier tot zes weken nodig had om weer in wedstrijden te kunnen uitkomen. Maar toen legde Covid-19 alles stil."

Weening begon zijn professionele loopbaan in 2004 bij de Rabobankploeg. De lange Fries, afkomstig uit Harkema, bleek een begenadigd klimmer. Hij was 24 jaar toen hij in de Tour van 2005 de Duitser Andreas Klöden in de sprint aftroefde en in Gérardmer de ritzege pakte. Pas negen jaar later lukte het weer een Nederlander (Lars Boom) een Touretappe te winnen.

Weening stapte in 2012 over naar Orica-GreenEdge, waarvoor hij onder meer de Ronde van Polen won en zijn tweede Giro-etappe (2014) na eerder succes in Italië in 2011. "Ik ben heel bij met deze kans en zal me de komende maanden voor 150 procent inzetten om met de ploeg goede resultaten neer te zetten", zei Weening. "Ik weet dat ik het niveau van de WorldTour nog aankan. Daarom heb ik ook de hele winter doorgetraind. Het is heel bijzonder dat Trek in deze tijden nog een renner aantrekt."

Weenings laatste race was het WK in Yorkshire, waar hij veel werk verrichtte voor kopman Mathieu van der Poel.

Meer uit Sport

Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

7 uur geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

9 uur geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

11 uur geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

11 uur geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

12 uur geleden
Turnster Wevers op balk al vroeg uitgeschakeld bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

19 uur geleden