Weening (39) zet wielerloopbaan alsnog voort bij Trek
NEW YORK (ANP) - Pieter Weening zal, wanneer het wielerseizoen wordt hervat, uitkomen voor Trek-Segafredo. Het Amerikaanse team maakte vrijdag de komst van de 39-jarige Fries bekend. Weening, onder meer winnaar van een Touretappe in 2005, had geen werkgever meer nadat Roompot-Charles, de Nederlandse ploeg waarvoor hij vier jaar reed, er aan het einde van het afgelopen jaar mee was gestopt.
Bij Trek-Segafredo wordt Weening ploeggenoot van onder anderen Bauke Mollema, Koen de Kort en de Italiaan Vincenzo Nibali. Hij heeft een contract getekend tot het einde van dit jaar. Weening: "Ik heb altijd de hoop gehouden dat ik nog een ploeg zou vinden. In februari was er al contact en heb ik gezegd dat ik vier tot zes weken nodig had om weer in wedstrijden te kunnen uitkomen. Maar toen legde Covid-19 alles stil."
Weening begon zijn professionele loopbaan in 2004 bij de Rabobankploeg. De lange Fries, afkomstig uit Harkema, bleek een begenadigd klimmer. Hij was 24 jaar toen hij in de Tour van 2005 de Duitser Andreas Klöden in de sprint aftroefde en in Gérardmer de ritzege pakte. Pas negen jaar later lukte het weer een Nederlander (Lars Boom) een Touretappe te winnen.
Weening stapte in 2012 over naar Orica-GreenEdge, waarvoor hij onder meer de Ronde van Polen won en zijn tweede Giro-etappe (2014) na eerder succes in Italië in 2011. "Ik ben heel bij met deze kans en zal me de komende maanden voor 150 procent inzetten om met de ploeg goede resultaten neer te zetten", zei Weening. "Ik weet dat ik het niveau van de WorldTour nog aankan. Daarom heb ik ook de hele winter doorgetraind. Het is heel bijzonder dat Trek in deze tijden nog een renner aantrekt."
Weenings laatste race was het WK in Yorkshire, waar hij veel werk verrichtte voor kopman Mathieu van der Poel.
Meer uit Sport
GSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.
28 minuten geledenCHAMPAGNOLE (ANP/BELGA) - De nummer 1 en 2 in het klassement van de Tour de France zijn midden in de nacht gecontroleerd op doping. Geletruidrager Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) werd om 05.00 uur in de ochtend nabij de start in Champagnole gecontroleerd. Zijn grootste concurrent Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike onderging om 02.00 uur 's nachts een controle.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De finalerondes bij de wereldkampioenschappen BMX in Brisbane zijn afgelast. De organisatie stelde vanwege de harde wind de start eerst met meerdere uren uit. De situatie verbeterde niet, waarna uit veiligheid voor de deelnemers werd besloten de slotdag van het evenement te schrappen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
12 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
21 uur geleden