Weening (39) zet wielerloopbaan alsnog voort bij Trek
NEW YORK (ANP) - Pieter Weening zal, wanneer het wielerseizoen wordt hervat, uitkomen voor Trek-Segafredo. Het Amerikaanse team maakte vrijdag de komst van de 39-jarige Fries bekend. Weening, onder meer winnaar van een Touretappe in 2005, had geen werkgever meer nadat Roompot-Charles, de Nederlandse ploeg waarvoor hij vier jaar reed, er aan het einde van het afgelopen jaar mee was gestopt.
Bij Trek-Segafredo wordt Weening ploeggenoot van onder anderen Bauke Mollema, Koen de Kort en de Italiaan Vincenzo Nibali. Hij heeft een contract getekend tot het einde van dit jaar. Weening: "Ik heb altijd de hoop gehouden dat ik nog een ploeg zou vinden. In februari was er al contact en heb ik gezegd dat ik vier tot zes weken nodig had om weer in wedstrijden te kunnen uitkomen. Maar toen legde Covid-19 alles stil."
Weening begon zijn professionele loopbaan in 2004 bij de Rabobankploeg. De lange Fries, afkomstig uit Harkema, bleek een begenadigd klimmer. Hij was 24 jaar toen hij in de Tour van 2005 de Duitser Andreas Klöden in de sprint aftroefde en in Gérardmer de ritzege pakte. Pas negen jaar later lukte het weer een Nederlander (Lars Boom) een Touretappe te winnen.
Weening stapte in 2012 over naar Orica-GreenEdge, waarvoor hij onder meer de Ronde van Polen won en zijn tweede Giro-etappe (2014) na eerder succes in Italië in 2011. "Ik ben heel bij met deze kans en zal me de komende maanden voor 150 procent inzetten om met de ploeg goede resultaten neer te zetten", zei Weening. "Ik weet dat ik het niveau van de WorldTour nog aankan. Daarom heb ik ook de hele winter doorgetraind. Het is heel bijzonder dat Trek in deze tijden nog een renner aantrekt."
Weenings laatste race was het WK in Yorkshire, waar hij veel werk verrichtte voor kopman Mathieu van der Poel.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
9 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
10 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
13 uur geleden