Weekje vakantie zit er niet in voor bijna kwart Duitse huishoudens
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een kwart van de Duitse huishoudens kan zich het niet veroorloven om een weekje per jaar op vakantie te gaan. Dat heeft het Europese statistiekbureau Eurostat becijferd op verzoek van de Duitse linkse politica Sahra Wagenknecht. Vooral bij eenoudergezinnen en grotere gezinnen zou zo'n meerdaagse trip er vaak niet inzitten.
Uit door Wagenknecht opgevraagde cijfers blijkt dat bijna 23 procent van de huishoudens in Duitsland vorig jaar niet genoeg geld had voor een reis van een week. Bij eenoudergezinnen was dit meer dan 43 procent en bij gezinnen met twee volwassenen en drie of meer kinderen ging het om dik 31 procent.
De 54-jarige Wagenknecht richtte begin dit jaar Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) op. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Ze heeft flinke kritiek op de regering van bondskanselier Olaf Scholz en beschuldigt deze ervan miljoenen Duitsers te verarmen. Wagenknecht noemt de cijfers van Eurostat dan ook beschamend. "We hebben een grote verandering nodig in het economisch en sociaal beleid."
Het aandeel van de Duitse bevolking dat zich een reis van een week niet kan veroorloven, is het afgelopen jaar met 0,4 procentpunt gestegen. Maar bezien over een iets langer perspectief is er weinig sprake van verandering. Het algehele cijfer schommelt al jaren rond hetzelfde niveau.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
54 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
59 minuten geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
2 uur geleden