Weekje vakantie zit er niet in voor bijna kwart Duitse huishoudens
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een kwart van de Duitse huishoudens kan zich het niet veroorloven om een weekje per jaar op vakantie te gaan. Dat heeft het Europese statistiekbureau Eurostat becijferd op verzoek van de Duitse linkse politica Sahra Wagenknecht. Vooral bij eenoudergezinnen en grotere gezinnen zou zo'n meerdaagse trip er vaak niet inzitten.
Uit door Wagenknecht opgevraagde cijfers blijkt dat bijna 23 procent van de huishoudens in Duitsland vorig jaar niet genoeg geld had voor een reis van een week. Bij eenoudergezinnen was dit meer dan 43 procent en bij gezinnen met twee volwassenen en drie of meer kinderen ging het om dik 31 procent.
De 54-jarige Wagenknecht richtte begin dit jaar Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) op. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Ze heeft flinke kritiek op de regering van bondskanselier Olaf Scholz en beschuldigt deze ervan miljoenen Duitsers te verarmen. Wagenknecht noemt de cijfers van Eurostat dan ook beschamend. "We hebben een grote verandering nodig in het economisch en sociaal beleid."
Het aandeel van de Duitse bevolking dat zich een reis van een week niet kan veroorloven, is het afgelopen jaar met 0,4 procentpunt gestegen. Maar bezien over een iets langer perspectief is er weinig sprake van verandering. Het algehele cijfer schommelt al jaren rond hetzelfde niveau.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden