Weekje vakantie zit er niet in voor bijna kwart Duitse huishoudens
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een kwart van de Duitse huishoudens kan zich het niet veroorloven om een weekje per jaar op vakantie te gaan. Dat heeft het Europese statistiekbureau Eurostat becijferd op verzoek van de Duitse linkse politica Sahra Wagenknecht. Vooral bij eenoudergezinnen en grotere gezinnen zou zo'n meerdaagse trip er vaak niet inzitten.
Uit door Wagenknecht opgevraagde cijfers blijkt dat bijna 23 procent van de huishoudens in Duitsland vorig jaar niet genoeg geld had voor een reis van een week. Bij eenoudergezinnen was dit meer dan 43 procent en bij gezinnen met twee volwassenen en drie of meer kinderen ging het om dik 31 procent.
De 54-jarige Wagenknecht richtte begin dit jaar Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) op. Eerder splitste zij zich af van de linkse partij Die Linke. Ze heeft flinke kritiek op de regering van bondskanselier Olaf Scholz en beschuldigt deze ervan miljoenen Duitsers te verarmen. Wagenknecht noemt de cijfers van Eurostat dan ook beschamend. "We hebben een grote verandering nodig in het economisch en sociaal beleid."
Het aandeel van de Duitse bevolking dat zich een reis van een week niet kan veroorloven, is het afgelopen jaar met 0,4 procentpunt gestegen. Maar bezien over een iets langer perspectief is er weinig sprake van verandering. Het algehele cijfer schommelt al jaren rond hetzelfde niveau.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
28 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
3 uur geleden