Weekend-lockdowns aan de Côte d'Azur
NICE (ANP/DPA) - De inwoners van het Franse departement Alpes-Maritimes aan de Côte d'Azur moeten de komende twee weekeinden binnen blijven. Ze mogen alleen voor zeer dringende zaken hun woning uit, zoals voor werk, boodschappen of bezoek aan een arts. Ze mogen wel een uurtje uit hun huisarrest voor een wandeling of sportbeoefening binnen een straal van 5 kilometer van hun huis.
De autoriteiten stellen dat deze lockdowns verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan en de volle ziekenhuizen wat lucht geeft na een stijging van het aantal vastgestelde besmettingen. Er zijn in de regio, vooral in en rond Nice, in een week tijd 588 besmettingen vastgesteld en dat is ongeveer drie keer het nationale gemiddelde.
De draconische maatregel van een totale lockdown thuis is vaker opgelegd in de coronacrisis in Frankrijk. Het is vooral vooral een kwelling voor armere gezinnen die in hoogbouw in kleine flats wonen. In Nice leeft volgens officiële statistieken meer dan een vijfde van de bevolking in bittere armoede. Het is daarmee een van de armere steden in het land waar over het algemeen een grote stad worstelt met een armoedepercentage van 15 procent.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, komt toch niet vrij na ruim vier maanden in voorarrest. Een Noors gerechtshof stemde woensdag niet in met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder te kunnen zijn, melden Noorse media. De rechtbank oordeelde maandag nog dat Høiby zijn cel wel mocht verlaten. Het Noorse Openbaar Ministerie ging daarna in beroep.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de rellen die volgden op een mesaanval in Belfast scherp veroordeeld. Hij noemde het geweld schokkend en onacceptabel. "Het is duidelijk dat mensen vannacht doelgericht zijn aangevallen vanwege hun afkomst en dat tolereer ik niet."
5 minuten geledenMARIOEPOL (ANP/RTR/DPA) - Oekraïne heeft afgelopen nacht meerdere faciliteiten in de haven van Marioepol aangevallen. Volgens Kyiv is het vermogen van de Russen om de haven te gebruiken in de oorlog daardoor "aanzienlijk beperkt".
28 minuten geledenSIRIK (ANP/AFP) - Duizenden Iraniërs in het zuidelijke Sirik zitten tijdens extreme hitte zonder drinkwater na Amerikaanse bombardementen, melden Iraanse staatsmedia. Waterreservoirs in het gebied zouden schade hebben opgelopen.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs leggen de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van het asiel- en migratiepact dat vrijdag ingaat bij lidstaten. Dat zeiden parlementariërs van meerdere fracties op een persconferentie.
53 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Pakistan zegt zeker 26 extremisten te hebben gedood in het grensgebied met buurland Afghanistan. Daar zijn schuilplaatsen onder vuur genomen die worden gelinkt aan de Pakistaanse Taliban, melden de Pakistaanse autoriteiten.
54 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een video waarin de Amerikaanse president Donald Trump wordt afgebeeld als een ninja uit een populaire mangaserie, leidt op internet tot verzet. Een Japanse onlinepetitie waarin mensen hun bezorgdheid uitspreken, is bijna 20.000 keer getekend.
1 uur geleden