Weekend-lockdowns aan de Côte d'Azur
NICE (ANP/DPA) - De inwoners van het Franse departement Alpes-Maritimes aan de Côte d'Azur moeten de komende twee weekeinden binnen blijven. Ze mogen alleen voor zeer dringende zaken hun woning uit, zoals voor werk, boodschappen of bezoek aan een arts. Ze mogen wel een uurtje uit hun huisarrest voor een wandeling of sportbeoefening binnen een straal van 5 kilometer van hun huis.
De autoriteiten stellen dat deze lockdowns verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan en de volle ziekenhuizen wat lucht geeft na een stijging van het aantal vastgestelde besmettingen. Er zijn in de regio, vooral in en rond Nice, in een week tijd 588 besmettingen vastgesteld en dat is ongeveer drie keer het nationale gemiddelde.
De draconische maatregel van een totale lockdown thuis is vaker opgelegd in de coronacrisis in Frankrijk. Het is vooral vooral een kwelling voor armere gezinnen die in hoogbouw in kleine flats wonen. In Nice leeft volgens officiële statistieken meer dan een vijfde van de bevolking in bittere armoede. Het is daarmee een van de armere steden in het land waar over het algemeen een grote stad worstelt met een armoedepercentage van 15 procent.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verbiedt het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar. Dat meldt premier Keir Starmer tijdens een persconferentie vanuit Downing Street. Het verbod moet in het voorjaar van 2027 van kracht gaan. Naast een verbod moet de wet ook beperkingen opleggen aan enkele onlinegamediensten.
28 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby gaat maandag niet direct reageren op de straf die hij heeft gekregen. Volgens het Noorse persbureau NTB neemt de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit de tijd om het volledige vonnis te lezen en beslist hij later of hij eventueel in beroep gaat.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat Rusland zich schuldig heeft gemaakt aan een van zijn "ernstigste aanvallen tegen christelijke cultuur" tot dusver. Hij heeft het daarbij over het Kyiv-Pechersk Lavra, een bekend kloostercomplex dat is getroffen door een Russische aanval. De G7-landen moeten volgens hem "resoluut" reageren.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël is niet van plan zijn troepen terug te trekken uit Libanon. Minister van Defensie Israel Katz zegt dat premier Benjamin Netanyahu dat heeft verteld aan de Amerikaanse president Donald Trump, die een vredesakkoord heeft gesloten met Iran. In die deal staat dat ook de gevechten in Libanon moeten stoppen, maar Libanese staatsmedia meldden ook na de aankondiging van de deal nog Israëlische aanvallen op het land.
53 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwelkomt de vredesdeal tussen de VS en Iran. "Laten we hopen dat die vrijdag ook officieel wordt bekrachtigd, want iedereen heeft een open Straat van Hormuz nodig en een einde aan deze oorlog. Dus de deal is zeer welkom en we hopen dat die standhoudt", zei Kallas voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.
58 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de oudste zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Oslo, melden Noorse media. Tegen hem was een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-kopstukken António Costa en Ursula von der Leyen hebben het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten verwelkomd. De voorzitters van de Europese Commissie en van de regeringsleiders schrijven op X uit te kijken naar een einde aan de oorlog en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geleden