Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weekend in Roosendaal tot nu toe rustig verlopen

Weekend in Roosendaal tot nu toe rustig verlopen

ROOSENDAAL (ANP) - De afgelopen avonden en nachten is het in Roosendaal rustig gebleven. Volgens de politie waren er geen ongeregeldheden meer, op een paar meldingen na.

Voor het weekend was het dagenlang onrustig in het Brabantse Roosendaal. Jongeren gingen de straat op en staken zwaar illegaal vuurwerk af. Ook werden brandjes gesticht. In de stad geldt sinds dinsdag een samenscholingsverbod. Woensdag stelde de burgemeester voor een aantal wijken een noodverordening in. Vijf mensen werden aangehouden.

Dat het nu rustig is gebleven komt volgens de politie doordat "in de Roosendaalse samenleving in het algemeen en bij de veroorzakers in het bijzonder een gezamenlijk besef is ontstaan, dat de ongeregeldheden buiten proporties waren. Het illegale vuurwerk en andere brandbare materialen waren zeer gevaarlijk en intimiderend naar de wijkbewoners".

Meer uit Binnenland

Rechter: accreditatiebeleid van rechtbanken onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.

29 minuten geleden
De Roy van Zuydewijn krijgt geen inzage in Videoland-script

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.

36 minuten geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

1 uur geleden
Marineschip Evertsen terug in Nederland na weken overwerk om Iran

DEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.

1 uur geleden
Drie aanhoudingen voor rellen rond noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.

1 uur geleden
Gemeentehuis Loosdrecht schoongemaakt na brandstichting

LOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.

1 uur geleden
Gehackt lab beveiligde data niet goed, constateert inspectie

UTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.

1 uur geleden