
Weekcijfers: weer meer coronagevallen, drukker in ziekenhuizen
BILTHOVEN (ANP) - De nieuwe coronagolf zwelt nog altijd aan. Voor de vierde week op rij stijgt het aantal positieve tests in Nederland. In de afgelopen week hebben de teststraten van de GGD'en meer dan 30.000 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dat is het hoogste aantal sinds april. Zelftesten zijn daar niet in meegerekend, dus het werkelijke aantal kan hoger zijn.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) komt dinsdag met het exacte weektotaal. Vorige week meldde het instituut 26.462 positieve tests in de zeven dagen ervoor. In de zes dagen erna zijn meer dan 28.000 besmettingen aan het licht gekomen, gemiddeld ruim 4700 per dag. Daarmee zou het weekcijfer op iets meer dan 33.000 kunnen uitkomen. Dat zou neerkomen op een stijging van zo'n 35 procent.
Mensen hoeven niet per se meer naar een teststraat te gaan. In principe is een zelftest thuis voldoende. Maar wie dat wil mag wel een afspraak maken voor een coronatest om bevestiging te krijgen. Die aantallen nemen toe.
Het RIVM kijkt ook naar andere cijfers om de verspreiding van het coronavirus in de gaten te houden, en ook die wijzen erop dat we midden in een nieuwe golf zitten. Zo zitten er veel meer virusdeeltjes in het rioolwater dan een maand geleden. Bovendien belanden steeds meer mensen vanwege hun coronaklachten in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen herdenken in Den Haag de genocide in Srebrenica in 1995. Op de Lange Voorhout zijn zij samengekomen om stil te staan bij de massamoord 30 jaar geleden. Voorafgaand aan de bijeenkomst werd een vredesmars gelopen vanuit Wassenaar. Een groot aantal deelnemers droeg een wit shirt met de tekst 'never forget Srebrenica', sommigen hadden de Bosnische vlag om.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft ingestemd met een nieuwe Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Vanaf 1 januari 2026 zal Marc Kuipers deze positie vervullen. Hij vervangt dan Pieter-Jaap Aalbersberg, die de functie sinds 2019 bekleedt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om arbeidsmigratie in toom te houden moet de vraag naar goedkope arbeid omlaag. Bijvoorbeeld door het minimumloon te verhogen en te ontmoedigen dat bedrijven uitzendkrachten inzetten voor werk dat altijd moet worden gedaan. Dat adviseert een werkgroep van ambtenaren die daar onderzoek naar heeft gedaan op verzoek van minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook Nederland kijkt met belangstelling naar signalen uit de Verenigde Staten dat zij Europese bondgenoten meer wapens voor Oekraïne zouden willen verkopen. Duitsland overlegt met de VS over onder andere de aanschaf van Patriot-luchtverdedigingsraketten voor Oekraïne. "Eventuele nieuwe initiatieven van de VS bekijken we welwillend", laat het Nederlandse ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat in Brussel opnieuw pleiten voor een nieuwe mestuitzondering, de zogeheten derogatie. Een brief met dat verzoek verstuurt landbouwminister Femke Wiersma (BBB) vrijdag aan verantwoordelijk Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die een lichamelijke of verstandelijke beperking hebben, zouden gemakkelijker gebruik moeten kunnen maken van media. Ook cultuur moet toegankelijker worden. Het kabinet komt daarom met een financiële regeling. Nederland had zich in 2016 aangesloten bij een VN-verdrag voor mensen met een beperking. Met de plannen, die vrijdag zijn gepresenteerd, moet dat negen jaar later daadwerkelijk worden uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klimaatactiegroep Extinction Rebellion spant een kort geding aan tegen Schiphol omdat 37 klimaatactivisten een jarenlang toegangsverbod opgelegd hebben gekregen tot de luchthaven. De activisten vinden dit een zware sanctie die het demonstratierecht onder druk zet. Begin maart demonstreerden ze op Schiphol tegen het Flying Blue-programma van KLM.
2 uur geleden