Week van de Liefde: seksuele vorming in onderwijs moet beter
UTRECHT (ANP) - Geef seksuele vorming structureel een plek in het voortgezet onderwijs en op het mbo. Rutgers en Soa Aids Nederland doen die oproep maandag, in de week die ze door Valentijnsdag 'Week van de Liefde' noemen. Beter onderwijs kan er volgens Manouk Vermeulen van Rutgers voor zorgen dat er een "nieuwe generatie opgroeit met respect voor zichzelf en voor elkaar"
In recent onderzoek van de twee organisaties gaven jongeren de informatie die ze op school krijgen over seksualiteit gemiddeld een 5,6. Dat is een daling ten opzichte van 2017, toen het vorige onderzoek plaatsvond. Vaak vinden jongeren dat er te weinig lessen in seksuele vorming zijn op school. Ook komen seksuele grenzen en zaken als plezier tijdens seks nauwelijks aan bod.
De Week van de Liefde kan voor scholen in het voortgezet onderwijs, praktijkonderwijs, speciaal onderwijs en mbo een "startpunt" zijn om het thema structureel aan te bieden, stelt Vermeulen. Dit jaar duurt de liefdesweek twee weken in plaats van een: van 12 februari tot en met 23 februari. Dat komt door de voorjaarsvakantie.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben tientallen mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. In de buurt staat ook een giertank en uit een speaker klinkt een anti-azc-lied.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
50 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
2 uur geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
3 uur geleden