Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Week Tegen Pesten staat dit jaar in het teken van grapjes

Week Tegen Pesten staat dit jaar in het teken van grapjes

UTRECHT (ANP) - De Week Tegen Pesten begint maandag. Het thema dit jaar is Grapje! Moet toch kunnen?!. Met de week, die jaarlijks aan het begin van het nieuwe schooljaar terugkeert, vraagt de Stichting School & Veiligheid aandacht voor de gevolgen van pesten.

Scholen kunnen meedoen aan de week door bijvoorbeeld speciaal lesmateriaal in te zetten. Dit jaar staat de week in het teken van de complexiteit van grapjes. "Is iets grappig of grensoverschrijdend?", zo staat uitgelegd op de website van de Week. "En wie bepaalt dat eigenlijk?" Een simpel antwoord op die vragen is er niet altijd, maar kinderen "in een veilige setting" laten oefenen met de thematiek geeft ze volgens de organisatoren nuttige vaardigheden mee voor hun toekomst.

De themaweek moet leerlingen tevens de kans geven "een goede start" te maken met elkaar aan het begin van het nieuwe schooljaar. Naast lesmateriaal kunnen scholen ook themaposters bestellen. Daarnaast hebben leraren in aanloop naar de week lezingen over humor kunnen volgen. De Stichting School & Veiligheid is een landelijk platform dat scholen informatie geeft over en helpt bij het bevorderen van een sociaal veilig klimaat.

Meer uit Binnenland

Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

36 minuten geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

1 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

2 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

8 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

14 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

20 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

20 uur geleden