Week lang noodtoestand in Australië vanwege bosbranden
SYDNEY (ANP/DPA) - Als gevolg van de voortdurende bosbranden is in het zuidoosten van Australië de noodtoestand uitgeroepen voor een periode van zeven dagen. De premier van de getroffen deelstaat New South Wales, Gladys Berejiklian, riep mensen op de komende dagen, inclusief de kerstdagen, zo veel mogelijk thuis te blijven.
Twee leden van de vrijwillige brandweer zijn donderdag aan de rand van Sydney tijdens het bluswerk om het leven gekomen door een ongeluk met hun brandweerauto. Drie raakten gewond. In totaal zijn naar schatting 1700 brandweermensen bezig ongeveer honderd branden te bestrijden, vrijwel allemaal langs de dichtbevolkte zuidoostkust waar de metropool Sydney ligt.
Met de noodtoestand, die ook al in november een week van kracht was door de branden, kunnen de autoriteiten eenvoudiger maatregelen treffen dan normaal het geval zou zijn. Ze kunnen bijvoorbeeld evacuaties gelasten, de gas- en stroomvoorziening afsluiten en meer mensen inzetten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."
29 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.
2 uur geleden