Weduwe van seriemoordenaar Fourniret voor de rechter in Frankrijk
NANTERRE (ANP/AFP/BELGA) - In Frankrijk is een nieuw proces begonnen tegen Monique Olivier, de weduwe van de overleden seriemoordenaar Michel Fourniret. Ze wordt vervolgd voor haar betrokkenheid bij drie zaken die tientallen jaren geleden speelden.
Olivier verscheen 's ochtends voor de rechter, onder enorme belangstelling van de media. Ze beloofde "haar best te doen" om antwoord te geven op vragen.
Haar echtgenoot, bijgenaamd het monster van de Ardennen, werd in dezelfde zaken verdacht van moord, ontvoering en verkrachting. Hij overleed in 2021 op 79-jarige leeftijd zonder daarvoor te zijn veroordeeld.
Levenslang
Fourniret had in 2008 al levenslang gekregen voor een reeks andere moorden. Echtgenote Olivier kreeg toen ook levenslang opgelegd voor haar medeplichtigheid en kreeg later nog eens 20 jaar cel.
De weduwe wordt dit keer vervolgd in drie andere zaken, waarvan de oudste dateert uit 1988. Toen verdween de 18-jarige Marie-Angèle Domece.
Drie weken
Olivier wordt ook vervolgd voor de verdwijning van de destijds 9-jarige Estelle Mouzin in 2003 en de ontvoering en moord van de Britse Joanna Parrish in 1990, die dood is aangetroffen.
De lichamen van Domece en Mouzin zijn nooit teruggevonden. Een advocaat van de nabestaanden noemde het belangrijk dat de weduwe alsnog wordt vervolgd. Ze zei dat zo'n proces "bevrijdend" kan zijn voor de families.
De advocaat van Olivier heeft aangegeven dat geen grote "onthullingen" verwacht hoeven te worden van zijn cliënt. Het proces bij een rechtbank voor onopgeloste zaken in Nanterre zal minstens drie weken duren.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
3 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
4 uur geleden