Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weduwe van seriemoordenaar Fourniret voor de rechter in Frankrijk

Weduwe van seriemoordenaar Fourniret voor de rechter in Frankrijk

NANTERRE (ANP/AFP/BELGA) - In Frankrijk is een nieuw proces begonnen tegen Monique Olivier, de weduwe van de overleden seriemoordenaar Michel Fourniret. Ze wordt vervolgd voor haar betrokkenheid bij drie zaken die tientallen jaren geleden speelden.

Olivier verscheen 's ochtends voor de rechter, onder enorme belangstelling van de media. Ze beloofde "haar best te doen" om antwoord te geven op vragen.

Haar echtgenoot, bijgenaamd het monster van de Ardennen, werd in dezelfde zaken verdacht van moord, ontvoering en verkrachting. Hij overleed in 2021 op 79-jarige leeftijd zonder daarvoor te zijn veroordeeld.

Levenslang

Fourniret had in 2008 al levenslang gekregen voor een reeks andere moorden. Echtgenote Olivier kreeg toen ook levenslang opgelegd voor haar medeplichtigheid en kreeg later nog eens 20 jaar cel.

De weduwe wordt dit keer vervolgd in drie andere zaken, waarvan de oudste dateert uit 1988. Toen verdween de 18-jarige Marie-Angèle Domece.

Drie weken

Olivier wordt ook vervolgd voor de verdwijning van de destijds 9-jarige Estelle Mouzin in 2003 en de ontvoering en moord van de Britse Joanna Parrish in 1990, die dood is aangetroffen.

De lichamen van Domece en Mouzin zijn nooit teruggevonden. Een advocaat van de nabestaanden noemde het belangrijk dat de weduwe alsnog wordt vervolgd. Ze zei dat zo'n proces "bevrijdend" kan zijn voor de families.

De advocaat van Olivier heeft aangegeven dat geen grote "onthullingen" verwacht hoeven te worden van zijn cliënt. Het proces bij een rechtbank voor onopgeloste zaken in Nanterre zal minstens drie weken duren.

Meer uit Buitenland

Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

21 minuten geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

5 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

9 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

10 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

12 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

13 uur geleden