Weduwe van seriemoordenaar Fourniret voor de rechter in Frankrijk
NANTERRE (ANP/AFP/BELGA) - In Frankrijk is een nieuw proces begonnen tegen Monique Olivier, de weduwe van de overleden seriemoordenaar Michel Fourniret. Ze wordt vervolgd voor haar betrokkenheid bij drie zaken die tientallen jaren geleden speelden.
Olivier verscheen 's ochtends voor de rechter, onder enorme belangstelling van de media. Ze beloofde "haar best te doen" om antwoord te geven op vragen.
Haar echtgenoot, bijgenaamd het monster van de Ardennen, werd in dezelfde zaken verdacht van moord, ontvoering en verkrachting. Hij overleed in 2021 op 79-jarige leeftijd zonder daarvoor te zijn veroordeeld.
Levenslang
Fourniret had in 2008 al levenslang gekregen voor een reeks andere moorden. Echtgenote Olivier kreeg toen ook levenslang opgelegd voor haar medeplichtigheid en kreeg later nog eens 20 jaar cel.
De weduwe wordt dit keer vervolgd in drie andere zaken, waarvan de oudste dateert uit 1988. Toen verdween de 18-jarige Marie-Angèle Domece.
Drie weken
Olivier wordt ook vervolgd voor de verdwijning van de destijds 9-jarige Estelle Mouzin in 2003 en de ontvoering en moord van de Britse Joanna Parrish in 1990, die dood is aangetroffen.
De lichamen van Domece en Mouzin zijn nooit teruggevonden. Een advocaat van de nabestaanden noemde het belangrijk dat de weduwe alsnog wordt vervolgd. Ze zei dat zo'n proces "bevrijdend" kan zijn voor de families.
De advocaat van Olivier heeft aangegeven dat geen grote "onthullingen" verwacht hoeven te worden van zijn cliënt. Het proces bij een rechtbank voor onopgeloste zaken in Nanterre zal minstens drie weken duren.
Meer uit Buitenland
TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
40 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
2 uur geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
4 uur geleden