
Weduwe van seriemoordenaar Fourniret voor de rechter in Frankrijk
NANTERRE (ANP/AFP/BELGA) - In Frankrijk is een nieuw proces begonnen tegen Monique Olivier, de weduwe van de overleden seriemoordenaar Michel Fourniret. Ze wordt vervolgd voor haar betrokkenheid bij drie zaken die tientallen jaren geleden speelden.
Olivier verscheen 's ochtends voor de rechter, onder enorme belangstelling van de media. Ze beloofde "haar best te doen" om antwoord te geven op vragen.
Haar echtgenoot, bijgenaamd het monster van de Ardennen, werd in dezelfde zaken verdacht van moord, ontvoering en verkrachting. Hij overleed in 2021 op 79-jarige leeftijd zonder daarvoor te zijn veroordeeld.
Levenslang
Fourniret had in 2008 al levenslang gekregen voor een reeks andere moorden. Echtgenote Olivier kreeg toen ook levenslang opgelegd voor haar medeplichtigheid en kreeg later nog eens 20 jaar cel.
De weduwe wordt dit keer vervolgd in drie andere zaken, waarvan de oudste dateert uit 1988. Toen verdween de 18-jarige Marie-Angèle Domece.
Drie weken
Olivier wordt ook vervolgd voor de verdwijning van de destijds 9-jarige Estelle Mouzin in 2003 en de ontvoering en moord van de Britse Joanna Parrish in 1990, die dood is aangetroffen.
De lichamen van Domece en Mouzin zijn nooit teruggevonden. Een advocaat van de nabestaanden noemde het belangrijk dat de weduwe alsnog wordt vervolgd. Ze zei dat zo'n proces "bevrijdend" kan zijn voor de families.
De advocaat van Olivier heeft aangegeven dat geen grote "onthullingen" verwacht hoeven te worden van zijn cliënt. Het proces bij een rechtbank voor onopgeloste zaken in Nanterre zal minstens drie weken duren.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
38 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.
45 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.
2 uur geleden