Weduwe Republikein John McCain: stem op Joe Biden
WASHINGTON (ANP) - Joe Biden, de Democratische presidentskandidaat bij de verkiezingen in november, wordt openlijk gesteund door de weduwe van de Republikeinse senator John McCain, die het bij de verkiezingen in 2008 opnam tegen de latere president Barack Obama. Biden bevestigde dat dinsdag bij een bijeenkomst voor donateurs van zijn campagne. President Donald Trump voerde dinsdag campagne in de mogelijk cruciale staat Pennsylvania.
Biden bevestigde dat hij de steun van Cindy McCain heeft tijdens een digitale bijeenkomst voor donateurs dinsdag, De doorslag zou voor haar hebben gegeven dat Trump gesneuvelde soldaten "losers" en "sukkels" zou hebben genoemd.
Trump ontkent dat hij die opmerkingen heeft gemaakt. Hij en John McCain, die lang bevriend was met Joe Biden, hadden het geregeld met elkaar aan de stok waarbij Trump McCain aanviel vanwege diens krijgsgevangenschap in de Vietnamoorlog. McCain overleed in 2018 aan de gevolgen van een hersentumor.
President Trump voerde ondertussen campagne aan in Pennsylvania. Maandag (plaatselijke tijd) werd uit een peiling door het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos bekend dat Biden voorlopig aan de leiding gaat in die mogelijk cruciale staat.
Dinsdag publiceerden Reuters en Ipsos de peilingresultaten uit de zwaarbevochten staten Michigan en North Carolina. In Michigan gaat Biden aan de leiding met een voorsprong van 5 procent. In North Carolina staan Biden en Trump gelijk op 47 procent. Net als in Pennsylvania en Wisconsin op maandag, blijkt in deze staten dat kiezers meer vertrouwen hebben in Biden om de corona-epidemie aan te pakken, en meer vertrouwen hebben in Trump om de economie op te krikken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over de bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er is volgens het ministerie geen ontmoeting met Amerikanen gepland.
1 uur geledenPRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.
2 uur geledenBERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.
6 uur geleden