Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weduwe Republikein John McCain: stem op Joe Biden

Weduwe Republikein John McCain: stem op Joe Biden

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden, de Democratische presidentskandidaat bij de verkiezingen in november, wordt openlijk gesteund door de weduwe van de Republikeinse senator John McCain, die het bij de verkiezingen in 2008 opnam tegen de latere president Barack Obama. Biden bevestigde dat dinsdag bij een bijeenkomst voor donateurs van zijn campagne. President Donald Trump voerde dinsdag campagne in de mogelijk cruciale staat Pennsylvania.

Biden bevestigde dat hij de steun van Cindy McCain heeft tijdens een digitale bijeenkomst voor donateurs dinsdag, De doorslag zou voor haar hebben gegeven dat Trump gesneuvelde soldaten "losers" en "sukkels" zou hebben genoemd.

Trump ontkent dat hij die opmerkingen heeft gemaakt. Hij en John McCain, die lang bevriend was met Joe Biden, hadden het geregeld met elkaar aan de stok waarbij Trump McCain aanviel vanwege diens krijgsgevangenschap in de Vietnamoorlog. McCain overleed in 2018 aan de gevolgen van een hersentumor.

President Trump voerde ondertussen campagne aan in Pennsylvania. Maandag (plaatselijke tijd) werd uit een peiling door het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos bekend dat Biden voorlopig aan de leiding gaat in die mogelijk cruciale staat.

Dinsdag publiceerden Reuters en Ipsos de peilingresultaten uit de zwaarbevochten staten Michigan en North Carolina. In Michigan gaat Biden aan de leiding met een voorsprong van 5 procent. In North Carolina staan Biden en Trump gelijk op 47 procent. Net als in Pennsylvania en Wisconsin op maandag, blijkt in deze staten dat kiezers meer vertrouwen hebben in Biden om de corona-epidemie aan te pakken, en meer vertrouwen hebben in Trump om de economie op te krikken.

Meer uit Buitenland

Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

40 minuten geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

1 uur geleden
Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

3 uur geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

10 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

10 uur geleden