Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weduwe Republikein John McCain: stem op Joe Biden

Weduwe Republikein John McCain: stem op Joe Biden

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden, de Democratische presidentskandidaat bij de verkiezingen in november, wordt openlijk gesteund door de weduwe van de Republikeinse senator John McCain, die het bij de verkiezingen in 2008 opnam tegen de latere president Barack Obama. Biden bevestigde dat dinsdag bij een bijeenkomst voor donateurs van zijn campagne. President Donald Trump voerde dinsdag campagne in de mogelijk cruciale staat Pennsylvania.

Biden bevestigde dat hij de steun van Cindy McCain heeft tijdens een digitale bijeenkomst voor donateurs dinsdag, De doorslag zou voor haar hebben gegeven dat Trump gesneuvelde soldaten "losers" en "sukkels" zou hebben genoemd.

Trump ontkent dat hij die opmerkingen heeft gemaakt. Hij en John McCain, die lang bevriend was met Joe Biden, hadden het geregeld met elkaar aan de stok waarbij Trump McCain aanviel vanwege diens krijgsgevangenschap in de Vietnamoorlog. McCain overleed in 2018 aan de gevolgen van een hersentumor.

President Trump voerde ondertussen campagne aan in Pennsylvania. Maandag (plaatselijke tijd) werd uit een peiling door het Britse persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos bekend dat Biden voorlopig aan de leiding gaat in die mogelijk cruciale staat.

Dinsdag publiceerden Reuters en Ipsos de peilingresultaten uit de zwaarbevochten staten Michigan en North Carolina. In Michigan gaat Biden aan de leiding met een voorsprong van 5 procent. In North Carolina staan Biden en Trump gelijk op 47 procent. Net als in Pennsylvania en Wisconsin op maandag, blijkt in deze staten dat kiezers meer vertrouwen hebben in Biden om de corona-epidemie aan te pakken, en meer vertrouwen hebben in Trump om de economie op te krikken.

Meer uit Buitenland

Sekteleider Kenia krijgt celstraf voor moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".

39 minuten geleden
Ook dreiging bij Britse omroep Sky

LONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.

41 minuten geleden
Ierse omroep: bommelding media heeft link met vliegtuigmeldingen

DUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.

43 minuten geleden
Bommeldingen bij vluchten Praag, ook een met bestemming Nederland

PRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.

2 uur geleden
Opnieuw bommeldingen bij Europese vluchten

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.

2 uur geleden
Europees OM opent onderzoek naar fraude rond treinramp Spanje

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.

2 uur geleden
Belgische premier moet van koning verder met begrotingsgesprekken

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.

3 uur geleden