Weduwe Navalny wil dat EU verkiezingsuitslag Rusland niet erkent
BRUSSEL (ANP/RTR) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft de EU gevraagd de uitslag van de Russische verkiezingen niet te erkennen. "Een president die zijn belangrijkste politieke tegenstander heeft gedood, kan per definitie geen legitimiteit hebben", verklaarde Joelia Navalnaja tegenover EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
Navalnaja gaf de speech maandag, maar de tekst kwam pas later naar buiten. Ze mocht spreken in Brussel na de dood van haar echtgenoot in een Russische strafkolonie. Het overlijden van Navalny zorgt in het Westen voor grote verontwaardiging. Het Kremlin heeft tegengesproken dat het iets te maken heeft met de dood van de prominente tegenstander van president Vladimir Poetin.
In Rusland worden komende maand weer presidentsverkiezingen gehouden. Poetin wil dan herkozen worden voor een nieuwe ambtstermijn van zes jaar. Hij domineert de Russische politiek al twee decennia en zal ook dit keer naar verwachting eenvoudig winnen.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, wil niet op voorhand al aangeven of de verkiezingsuitslag erkend gaat worden. "Laten we kijken of er nog een verrassing komt en ze toch vrij, democratisch en transparant gaan worden", zei een woordvoerder. Die benadrukte wel dat verkiezingen in bezette Oekraïense gebieden uiteraard niet worden erkend.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
5 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
8 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
14 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
16 uur geleden