Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weduwe Navalny wil dat EU verkiezingsuitslag Rusland niet erkent

Weduwe Navalny wil dat EU verkiezingsuitslag Rusland niet erkent

BRUSSEL (ANP/RTR) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft de EU gevraagd de uitslag van de Russische verkiezingen niet te erkennen. "Een president die zijn belangrijkste politieke tegenstander heeft gedood, kan per definitie geen legitimiteit hebben", verklaarde Joelia Navalnaja tegenover EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

Navalnaja gaf de speech maandag, maar de tekst kwam pas later naar buiten. Ze mocht spreken in Brussel na de dood van haar echtgenoot in een Russische strafkolonie. Het overlijden van Navalny zorgt in het Westen voor grote verontwaardiging. Het Kremlin heeft tegengesproken dat het iets te maken heeft met de dood van de prominente tegenstander van president Vladimir Poetin.

In Rusland worden komende maand weer presidentsverkiezingen gehouden. Poetin wil dan herkozen worden voor een nieuwe ambtstermijn van zes jaar. Hij domineert de Russische politiek al twee decennia en zal ook dit keer naar verwachting eenvoudig winnen.

De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, wil niet op voorhand al aangeven of de verkiezingsuitslag erkend gaat worden. "Laten we kijken of er nog een verrassing komt en ze toch vrij, democratisch en transparant gaan worden", zei een woordvoerder. Die benadrukte wel dat verkiezingen in bezette Oekraïense gebieden uiteraard niet worden erkend.

Meer uit Buitenland

Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

6 minuten geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

10 minuten geleden
Omroep: 100 ontvoerde schoolkinderen vrijgelaten in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.

33 minuten geleden
President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.

1 uur geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

3 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

4 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

4 uur geleden