Weduwe Navalny wil dat EU verkiezingsuitslag Rusland niet erkent
BRUSSEL (ANP/RTR) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft de EU gevraagd de uitslag van de Russische verkiezingen niet te erkennen. "Een president die zijn belangrijkste politieke tegenstander heeft gedood, kan per definitie geen legitimiteit hebben", verklaarde Joelia Navalnaja tegenover EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
Navalnaja gaf de speech maandag, maar de tekst kwam pas later naar buiten. Ze mocht spreken in Brussel na de dood van haar echtgenoot in een Russische strafkolonie. Het overlijden van Navalny zorgt in het Westen voor grote verontwaardiging. Het Kremlin heeft tegengesproken dat het iets te maken heeft met de dood van de prominente tegenstander van president Vladimir Poetin.
In Rusland worden komende maand weer presidentsverkiezingen gehouden. Poetin wil dan herkozen worden voor een nieuwe ambtstermijn van zes jaar. Hij domineert de Russische politiek al twee decennia en zal ook dit keer naar verwachting eenvoudig winnen.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, wil niet op voorhand al aangeven of de verkiezingsuitslag erkend gaat worden. "Laten we kijken of er nog een verrassing komt en ze toch vrij, democratisch en transparant gaan worden", zei een woordvoerder. Die benadrukte wel dat verkiezingen in bezette Oekraïense gebieden uiteraard niet worden erkend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
43 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
2 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
5 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
8 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
11 uur geleden