Wedstrijden op EK futsal met half uur vervroegd
ZEIST (ANP) - De resterende wedstrijden op het EK futsal in Nederland zullen waarschijnlijk voor het afgesproken tijdstip van 22.00 uur zijn afgelopen. De organisatie van het toernooi heeft het tijdstip van de kwartfinales en halve finales met een half uur vervroegd.
Bij de duels van de beste zaalvoetballers van Europa is weer beperkt publiek welkom nadat de coronaregels dinsdag werden versoepeld. In de Amsterdamse Ziggo Dome mogen maximaal 1250 toeschouwers plaatsnemen. De kwartfinales, halve finales en finale zijn al uitverkocht. De bezoekers moeten anderhalve meter afstand houden en een coronatoegangsbewijs hebben. De duels moeten voor 22.00 uur zijn afgelopen.
De laatste groepswedstrijden in de poule van Nederland waren vrijdagavond een paar minuten later dan het afgesproken tijdstip van 22.00 uur afgelopen. Een wedstrijd in het zaalvoetbal bestaat uit twee keer twintig minuten zuivere speeltijd. Een duel loopt uit als het spel vaak stilligt, door bijvoorbeeld blessures of time-outs.
Persconferentie
De organisatie van het EK heeft na de persconferentie van dinsdag besloten om het aanvangstijdstip van de kwartfinales en halve finales met een half uur te vervroegen. Want mogelijk vallen de beslissingen pas in een verlenging. De kwartfinale en twee duels in de halve eindstrijd beginnen nu om 17.00 uur en 20.00 uur. De finale en wedstrijd om de derde plaats van volgende week zondag blijven voor 14.30 uur en 17.30 uur op het programma staan.
Nederland slaagde er vrijdag niet in de kwartfinales te bereiken. Tegen Servië werd een voorsprong van 2-0 (2-3) verspeeld.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden