Wedstrijd kickbokser Badr Hari gestaakt na rellen tussen fans
HASSELT (ANP) - De wedstrijd tussen kickbokser Badr Hari en zijn Poolse tegenstander Arkadiusz Wrzosek in de Belgische stad Hasselt is gestaakt. Dat gebeurde nadat toeschouwers op de tribunes van de Trixxo Arena met elkaar op de vuist waren gegaan.
Ook de afsluitende wedstrijd op het kickboksgala tussen de Belg Jamal Ben Saddik en de Nederlander Levi Rigters gaat niet meer door. Dat heeft organisator Glory na overleg met de plaatselijke autoriteiten besloten.
Vlak voor het gevecht van Hari braken er al rellen uit. De 37-jarige Amsterdammer begon goed tegen de Pool, waar hij in september vorig jaar nog van had verloren. Aan het einde van de tweede ronde kreeg hij een knie van Wrzosek op zijn kin en ging hij neer. Hari kreeg acht tellen, maar kon met moeite door.
Weer rellen
De derde ronde liet op zich wachten omdat er weer rellen uitbraken op de tribunes. Na zo'n 20 minuten liet de organisatie weten dat de wedstrijd uit veiligheidsredenen niet meer zou worden hervat.
Wrzosek werd in Belgiƫ gesteund door supporters van ADO Den Haag en door Poolse fans. De Poolse kickbokser is een fanatiek aanhanger van de club uit de Keuken Kampioen Divisie. Fans van ADO onderhouden een vriendschappelijke band met supporters van de Poolse club Legia Warschau. Ook van Hari waren veel aanhangers naar Belgiƫ gekomen om hem te steunen.
Veel aanhangers van beide kickboksers zijn in de Trixxo Arena gebleven. Beveiligers hebben grote moeite om ze uit elkaar te houden.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
12 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
12 uur geleden