Wedstrijd Go Ahead Eagles - AZ ligt even stil vanwege vuurwerk
DEVENTER (ANP) - De wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en AZ heeft een paar minuten stilgelegen vanwege flinke rookontwikkeling. Supporters staken buiten het stadion in Deventer vuurwerk af en de rook waaide via de open hoeken van de Adelaarshorst het veld over. Het leidde tijdelijk tot slecht zicht voor de spelers.
Scheidsrechter Marc Nagtegaal besloot de wedstrijd even stil te leggen. Na een paar minuten oponthoud ging het duel weer verder.
De wedstrijd in Deventer zou eigenlijk om 16.45 uur beginnen, maar werd op last van de burgemeester vervroegd naar 12.15 uur vanwege de protestmars van supporters van Go Ahead Eagles door de stad. Zij lieten zo hun onvrede blijken over de huidige beperkingen wat betreft stadionbezoek. Dat deden ze in de openingsfase van de wedstrijd ook door vuurwerk af te steken buiten de Adelaarshorst.
Go Ahead Eagles mocht zondag voor het eerst in ruim drie maanden weer publiek ontvangen. Vanwege de coronamaatregelen bleven de stadions geruime tijd leeg. Clubs mogen nu een derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken, al lijkt het erop dat het kabinet op korte termijn toestemming gaat geven om de stadions weer volledig te openen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Verdediger Quilindschy Hartman is afgevallen bij het Nederlands elftal in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. De 23-jarige linksback van Burnley is ziek. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op, waardoor de selectie uit 24 spelers bestaat.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
21 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
21 uur geleden