Wederopbouw van Oekraïne kost 380 miljard euro
WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw van Oekraïne na de Russische invasie kost waarschijnlijk ongeveer 411 miljard dollar, omgerekend zo'n 380 miljard euro. Dat is 2,5 keer de totale economie van het land. De Wereldbank, de Verenigde Naties, de Europese Commissie en Oekraïne zelf hebben die rekensom woensdag naar buiten gebracht.
De schade is sterk opgelopen sinds de laatste schatting van afgelopen september. Toen werden de kosten geraamd op 349 miljard dollar (323 miljard euro). In de afgelopen maanden is vooral de schade aan de energievoorziening sterk gestegen. Sinds oktober voert Rusland veel aanvallen op bijvoorbeeld elektriciteitscentrales uit. De schade is sinds juni vervijfvoudigd, met name in regio's als Donetsk, Charkiv, Loehansk en Cherson
In het bedrag is niet alleen de fysieke schade aan gebouwen, wegen en andere infrastructuur meegenomen. Ook de gevolgen voor het dagelijks leven van mensen en hun mogelijkheden om geld te verdienen, zijn in kaart gebracht.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
17 uur geleden