Wederom stevige verliezen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn dinsdag wederom met stevige verliezen de handel uitgegaan. Beleggers waren met aandacht vooral bij de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China. Op het Damrak was Philips een grote verliezer, na een waarschuwing voor een negatieve impact van het coronavirus op de resultaten van het zorgtechnologieconcern.
De AEX-index op Beursplein 5 zakte 1,8 procent naar 582,71 punten. De MidKap daalde 1,3 procent tot 908,41 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren elk 1,9 procent. De hoofdindex in Milaan leverde 1,4 procent in. Maandag lieten de graadmeters al forse verliezen zien in verband met coronavrees.
Philips stond onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een verlies van bijna 5 procent. Het concern waarschuwde bij de publicatie van het jaarverslag voor een negatief effect van het coronavirus op de resultaten in het eerste kwartaal. De onderneming kon nog geen specifiek bedrag geven.
Luchtvaartbranche
Ook financiële fondsen in de AEX zoals NN Group, ING en ASR leverden behoorlijk in, met minnen tot meer dan 4 procent. In de MidKap waren roestvrijstaalbedrijf Aperam, ingenieursbureau Arcadis en bodemonderzoeker Fugro de grootste verliezers. Hun aandelen zakten tot 4,5 procent.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM ging ruim 3 procent onderuit. De luchtvaartbranche staat zwaar onder druk door de virusuitbraak. Buiten Nederland lieten branchegenoten als EasyJet, Ryanair en Lufthansa eveneens stevige koersverliezen zien.
OCI
Er was ook een positieve uitschieter. OCI ging aan kop bij de middelgrote bedrijven aan de Amsterdamse beurs, met een plus van ruim 8 procent na goed ontvangen resultaten van de kunstmestproducent. Ook kwam het Egyptische bedrijf volgens analisten van Kempen met sterke prognoses. Het nieuws dat OCI in gesprek is met geïnteresseerde partijen over zijn methanol-bezittingen viel eveneens goed bij beleggers.
De euro was 1,0877 dollar waard tegen 1,0856 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 50,50 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 55,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
9 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
12 uur geleden