Wederom slapen mensen buiten bij aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag slapen er wederom mensen in de buitenlucht bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Dit ondanks inspanningen van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om voor mensen noodopvangplekken te zoeken.
In hoeverre dat precies gelukt is, kon een woordvoerster van het COA vrijdagavond laat niet zeggen. Wel hoorde zij ook dat mensen wederom buiten slapen. In de nacht van woensdag op donderdag was dat ook het geval en sliepen ongeveer honderd mensen in de buitenlucht.
Toen zei het COA dat het ging om mensen die geen gebruik wilden maken van noodopvanglocaties elders, mogelijk omdat ze de hoop hadden de volgende ochtend vroeg aan de beurt te zijn voor identificatie en registratie. Of dat nu weer het geval is, is onduidelijk. De personen die buiten slapen doen dat onder dekens. Ze liggen onder luifeltenten die zijn neergezet.
Een woordvoerder van de organisatie VluchtelingenWerk Nederland zei eerder vrijdag dat 95 mensen zijn overgebracht naar een opvanglocatie in Stadskanaal en dat een andere groep naar een sporthal is overgebracht in de buurt van het aanmeldcentrum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
1 uur geleden