Wederom slapen mensen buiten bij aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag slapen er wederom mensen in de buitenlucht bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Dit ondanks inspanningen van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om voor mensen noodopvangplekken te zoeken.
In hoeverre dat precies gelukt is, kon een woordvoerster van het COA vrijdagavond laat niet zeggen. Wel hoorde zij ook dat mensen wederom buiten slapen. In de nacht van woensdag op donderdag was dat ook het geval en sliepen ongeveer honderd mensen in de buitenlucht.
Toen zei het COA dat het ging om mensen die geen gebruik wilden maken van noodopvanglocaties elders, mogelijk omdat ze de hoop hadden de volgende ochtend vroeg aan de beurt te zijn voor identificatie en registratie. Of dat nu weer het geval is, is onduidelijk. De personen die buiten slapen doen dat onder dekens. Ze liggen onder luifeltenten die zijn neergezet.
Een woordvoerder van de organisatie VluchtelingenWerk Nederland zei eerder vrijdag dat 95 mensen zijn overgebracht naar een opvanglocatie in Stadskanaal en dat een andere groep naar een sporthal is overgebracht in de buurt van het aanmeldcentrum.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
7 uur geleden