Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wederom recordaantal besmettingen in Duitsland

Wederom recordaantal besmettingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland is voor de derde dag op rij een recordaantal nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. In het afgelopen 24 uur kwamen er 18.681 gevallen bij, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse equivalent van het RIVM.

Met de nieuwe infecties erbij komt het totaalaantal Duitse coronabesmettingen op 499.694. In de afgelopen 24 uur werden nog eens 77 sterfgevallen als gevolg van Covid-19 geregistreerd, wat het totale dodental op 10.349 brengt.

De autoriteiten kondigden woensdag aan dat het land maandag weer deels op slot gaat om de verspreiding van het virus in te dammen. Bars en restaurants moeten tot eind november dicht, net als onder meer fitnessstudio's, theaters en bioscopen. Bondskanselier Angela Merkel waarschuwde dat Duitsland in een "dramatische situatie" dreigt te belanden en dat door het toenemende aantal coronagevallen de gezondheidszorg overbelast zal raken.

Meer uit Buitenland

Trump tekent decreet dat einde aan 'geboortetoerisme' moet maken

WASHINGTON (ANP) - De VS willen een streep zetten door de uitgifte van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten en daarbij de staat misleiden. Daartoe heeft president Donald Trump een presidentieel decreet uitgevaardigd. Op die manier wil Trump wat hij ziet als "geboortetoerisme" tegengaan.

2 uur geleden
Dodental Houthi-aanvallen op regeringsdoelen in Jemen opgelopen

SANAA (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de Houthi-aanvallen op Jemenitische militairen is opgelopen tot 58. Dat meldt persbureau AFP op basis van een militaire bron. Eerder op de dag werd nog een dertigtal doden gemeld.

3 uur geleden
VS: gesprekken tussen Libanon en Israël voorspoedig verlopen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De gesprekken tussen de Libanese regering en Israël in Rome zijn voorspoedig verlopen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De VS treden in de onderhandelingen op als bemiddelaar.

4 uur geleden
Oman onderneemt actie tegen lekkende olietanker voor zuidkust

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman zegt zich in te spannen om de milieuschade te beperken rond de lekkende olietanker voor zijn zuidkust. Dat melden staatsmedia op gezag van het ministerie van Transport.

4 uur geleden
Duitse OM: voldoende bewijs dat luchthavendrone aanslagpoging was

KARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Er is voldoende bewijs om te concluderen dat de explosieve drone die werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig een aanslagpoging was. Dat zegt de Duitse federaal aanklager, die het onderzoek naar het voorval overneemt.

5 uur geleden
President Zelensky voor het eerst op bezoek in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt zaterdag voor het eerst als president een bezoek aan Servië. Hij ontmoet daar zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić.

5 uur geleden
VN-chef veroordeelt aanvallen Oekraïne en Rusland op burgerdoelen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft de aanvallen van Oekraïne en Rusland op burgerdoelen of dichtbevolkte gebieden fel veroordeeld. Hij roept de strijdende partijen op hiermee te stoppen.

6 uur geleden