Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wederom recordaantal besmettingen in Duitsland

Wederom recordaantal besmettingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland is voor de derde dag op rij een recordaantal nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. In het afgelopen 24 uur kwamen er 18.681 gevallen bij, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse equivalent van het RIVM.

Met de nieuwe infecties erbij komt het totaalaantal Duitse coronabesmettingen op 499.694. In de afgelopen 24 uur werden nog eens 77 sterfgevallen als gevolg van Covid-19 geregistreerd, wat het totale dodental op 10.349 brengt.

De autoriteiten kondigden woensdag aan dat het land maandag weer deels op slot gaat om de verspreiding van het virus in te dammen. Bars en restaurants moeten tot eind november dicht, net als onder meer fitnessstudio's, theaters en bioscopen. Bondskanselier Angela Merkel waarschuwde dat Duitsland in een "dramatische situatie" dreigt te belanden en dat door het toenemende aantal coronagevallen de gezondheidszorg overbelast zal raken.

Meer uit Buitenland

Resten Spaanse middeleeuwse koningen geëvacueerd om natuurbrand

HUESCA (ANP/RTR) - In het noorden van Spanje is een historisch klooster ontruimd voor een naderende natuurbrand. Militairen hebben niet alleen allerlei waardevolle spullen weggehaald; ook de resten van drie koningen uit de elfde eeuw zijn haastig geëvacueerd.

6 minuten geleden
Rusland wijst bestand voor koopvaardij op Zwarte Zee af

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wijst een bestand voor de commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee af. Er is volgens het Kremlin "geen enkele grond voor halve maatregelen die enkel het regime in Kyiv wat ademruimte geven".

49 minuten geleden
Poolse oud-premier Morawiecki uit partij gezet na partijsplitsing

WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) heeft ongeveer veertig parlementariërs uit de partij gezet na een interne splitsing. Onder hen is oud-premier Mateusz Morawiecki. Zij waren het niet eens met partijvoorzitter Jarosław Kaczyński, die voor een rechtsere koers is.

1 uur geleden
Parlementair onderzoek naar Farage gaat verder

LONDEN (ANP/RTR) - Het parlementaire onderzoek naar Nigel Farage en een miljoenendonatie is hervat. Het onderzoek werd stilgelegd nadat de leider van Reform UK was opgestapt als parlementariër. Hij keert door zijn overwinning bij de tussentijdse verkiezingen terug in het Britse Lagerhuis.

2 uur geleden
Marokko en Spanje willen nieuwe bestorming Ceuta voorkomen

CEUTA/RABAT (ANP) - Zowel aan de Spaanse als aan de Marokkaanse kant van de grens van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta wordt het aantal grensbewakers opgevoerd en wordt de controle versterkt. Spanje heeft inmiddels 1600 politiemensen en 2000 militairen langs de ongeveer 8 kilometer lange grens en had al maatregelen getroffen om de zwemmende migranten in zee te weren, melden Spaanse media. Volgens de krant El Mundo zijn er over het algemeen bijna de helft meer politiemensen dan eind juli.

3 uur geleden
Duitsland evacueert dorp Gey om naderende natuurbrand

GEY (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland wordt een dorp geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. De evacuatie treft alle 1800 inwoners van Gey, een plaatsje op enkele tientallen kilometers van zowel Nederland als België.

5 uur geleden
Farage wint verkiezingen, keert terug in Brits parlement

CLACTON-ON-SEA (ANP) - Reform UK-leider Nigel Farage heeft zoals verwacht de tussentijdse parlementsverkiezingen in zijn kiesdistrict Clacton gewonnen en krijgt daarmee zijn zetel in het parlement terug. Hij trad ruim een maand geleden af als lid van het Lagerhuis wegens kritiek op zijn financiën en vroeg kiezers om hem opnieuw te steunen.

6 uur geleden