Webwinkels Amazon, Alibaba en Google-moeder openen de boeken
NEW YORK (ANP) - Webwinkelbedrijven als het Amerikaanse Amazon en zijn Chinese branchegenoot Alibaba openen later op dinsdag de boeken. Bekend is dat webwinkels volop profiteren van de coronacrisis en dan met name van de winkelsluitingen en andere maatregelen die het fysiek winkelen nagenoeg onmogelijk maken. Ook techreus Alphabet, het bedrijf achter onder meer zoekmachine Google, publiceert zijn resultaten.
Uit eerdere handelsupdates van Alibaba en Amazon, maar ook andere webwinkels, bleek al dat dit soort bedrijven van de crisis profiteren. Bij het Chinese Alibaba speelt ook dat toezichthouders in China de duimschroeven lijken aan te draaien. Zo loopt er een mededingingsonderzoek naar het bedrijf. Daar zal de aandacht dus deels naar uitgaan.
Bij Amazon is niet alleen sprake van betere resultaten vanwege het massale webwinkelen. Ook de clouddivisie van de onderneming, goed voor ruim de helft van de operationele winst, heeft de wind in de rug omdat bedrijven in rap tempo moeten digitaliseren om het werken op afstand mogelijk te maken.
Alphabet profiteerde in het derde kwartaal van 2020 vooral van de toegenomen reclame-inkomsten op de zoekmachine en YouTube. Bedrijven besteedden weer meer geld aan advertenties nadat ze er in het tweede kwartaal nog op bespaarden. De vraag is in hoeverre de strengere coronamaatregelen die sinds het einde van vorig jaar gelden, invloed hebben op het resultaat.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
5 uur geleden