Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webwinkels Amazon, Alibaba en Google-moeder openen de boeken

Webwinkels Amazon, Alibaba en Google-moeder openen de boeken

NEW YORK (ANP) - Webwinkelbedrijven als het Amerikaanse Amazon en zijn Chinese branchegenoot Alibaba openen later op dinsdag de boeken. Bekend is dat webwinkels volop profiteren van de coronacrisis en dan met name van de winkelsluitingen en andere maatregelen die het fysiek winkelen nagenoeg onmogelijk maken. Ook techreus Alphabet, het bedrijf achter onder meer zoekmachine Google, publiceert zijn resultaten.

Uit eerdere handelsupdates van Alibaba en Amazon, maar ook andere webwinkels, bleek al dat dit soort bedrijven van de crisis profiteren. Bij het Chinese Alibaba speelt ook dat toezichthouders in China de duimschroeven lijken aan te draaien. Zo loopt er een mededingingsonderzoek naar het bedrijf. Daar zal de aandacht dus deels naar uitgaan.

Bij Amazon is niet alleen sprake van betere resultaten vanwege het massale webwinkelen. Ook de clouddivisie van de onderneming, goed voor ruim de helft van de operationele winst, heeft de wind in de rug omdat bedrijven in rap tempo moeten digitaliseren om het werken op afstand mogelijk te maken.

Alphabet profiteerde in het derde kwartaal van 2020 vooral van de toegenomen reclame-inkomsten op de zoekmachine en YouTube. Bedrijven besteedden weer meer geld aan advertenties nadat ze er in het tweede kwartaal nog op bespaarden. De vraag is in hoeverre de strengere coronamaatregelen die sinds het einde van vorig jaar gelden, invloed hebben op het resultaat.

Meer uit Financieel

Rusland begonnen met import van brandstof, aldus vicepremier

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.

11 minuten geleden
Avantium onderuit op beurs in Amsterdam na kwartaalbericht

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden verlies gesloten. Chipbedrijven in de hoofdindex AEX behoorden tot de verliezers, terwijl beleggers zenuwachtig kijken naar de ontwikkeling van de rentes op de obligatiemarkten. Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging de ontwikkelaar van bioplastic Avantium hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft.

50 minuten geleden
NS versobert compensatie reizigers bij stakingen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.

1 uur geleden
VS gaan meer staatsobligaties terugkopen na sterke stijging rente

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.

1 uur geleden
Meer klantgegevens bol betrokken bij datalek CEVA dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Bij de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA zijn meer klantgegevens van bol betrokken dan de webwinkel eerder dacht. Klanten wier gegevens mogelijk ook zijn bekeken of gekopieerd, hebben hierover woensdag een mail ontvangen.

2 uur geleden
Baas Shell Nederland: slim als overheid Gronings gasveld krijgt

HILVERSUM (ANP) - Het zou verstandig zijn als de overheid de licentie voor het Groningenveld overneemt van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Dat heeft de afzwaaiende president-directeur van Shell Nederland, Frans Everts, woensdag gezegd in het radioprogramma Sven op 1. Het gasveld is gesloten, maar in geval van nood zou Den Haag daarmee kunnen besluiten om de gaswinning toch weer op te starten.

2 uur geleden
Koers Moderna schiet omhoog na testresultaten huidkankervaccin

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Moderna schoot woensdag bijna 88 procent omhoog op Wall Street. Dat gebeurde nadat het Amerikaanse biotechnologiebedrijf positieve testresultaten deelde voor een nieuw vaccin tegen huidkanker. Volgens de studie verkleint het middel de kans dat huidkanker terugkomt of zich verder verspreidt.

3 uur geleden