Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webwinkel JD.com stijgt in Hongkong na recordverkoop Singles Day

Webwinkel JD.com stijgt in Hongkong na recordverkoop Singles Day

TOKIO (ANP) - Het Chinese e-commercebedrijf JD.com werd vrijdag flink hoger gezet op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bedrijf een nieuw verkooprecord heeft bereikt tijdens het koopjesfestijn Singles Day. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat de verkopen op zijn platform ook zag stijgen tot een nieuw record, werd daarentegen lager gezet. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder overwegend positief. Vooral de chipbedrijven in de regio deden goede zaken na het koersherstel in de Amerikaanse chipsector.

De hoofdindex in Shanghai en de Hang Seng-index in Hongkong noteerden tussentijds 0,2 procent in de plus. JD.com dikte ruim 4 procent aan en Alibaba verloor 1,6 procent. Volgens mediaberichten verkochten de twee grote winkelplatformen gezamenlijk voor ongeveer 139 miljard dollar aan goederen tijdens Singles Day. SMIC zakte 5 procent na het verrassende vertrek van vicevoorzitter Chiang Shang-Yi bij de grootste chipmaker van China. Ook drie andere topbestuurders legden hun functies neer. Twee maanden geleden stapte voorzitter Zhou Zixue ook al op bij het bedrijf.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 1,1 procent hoger het weekeinde in op 29.609,97 punten. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, kreeg er 2,6 procent bij. De maker van chipapparatuur Tokyo Electron steeg 1,8 procent. Horlogemaker Citizen Watch maakte een koerssprong van 10 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van het bedrijf. Beleggers waren echter minder tevreden over de halfjaarcijfers van Suzuki en stuurden de autoproducent 2,7 procent omlaag. Bandenfabrikant Bridgestone, die ook met resultaten kwam, won dik 1 procent.

Meer uit Financieel

Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

13 minuten geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

1 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

2 uur geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

3 uur geleden
AEX-index stijgt naar nieuw record door sterk dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.

5 uur geleden