Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webwinkel JD.com stijgt in Hongkong na recordverkoop Singles Day

Webwinkel JD.com stijgt in Hongkong na recordverkoop Singles Day

TOKIO (ANP) - Het Chinese e-commercebedrijf JD.com werd vrijdag flink hoger gezet op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bedrijf een nieuw verkooprecord heeft bereikt tijdens het koopjesfestijn Singles Day. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat de verkopen op zijn platform ook zag stijgen tot een nieuw record, werd daarentegen lager gezet. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder overwegend positief. Vooral de chipbedrijven in de regio deden goede zaken na het koersherstel in de Amerikaanse chipsector.

De hoofdindex in Shanghai en de Hang Seng-index in Hongkong noteerden tussentijds 0,2 procent in de plus. JD.com dikte ruim 4 procent aan en Alibaba verloor 1,6 procent. Volgens mediaberichten verkochten de twee grote winkelplatformen gezamenlijk voor ongeveer 139 miljard dollar aan goederen tijdens Singles Day. SMIC zakte 5 procent na het verrassende vertrek van vicevoorzitter Chiang Shang-Yi bij de grootste chipmaker van China. Ook drie andere topbestuurders legden hun functies neer. Twee maanden geleden stapte voorzitter Zhou Zixue ook al op bij het bedrijf.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 1,1 procent hoger het weekeinde in op 29.609,97 punten. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht op de Japanse beurs, kreeg er 2,6 procent bij. De maker van chipapparatuur Tokyo Electron steeg 1,8 procent. Horlogemaker Citizen Watch maakte een koerssprong van 10 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van het bedrijf. Beleggers waren echter minder tevreden over de halfjaarcijfers van Suzuki en stuurden de autoproducent 2,7 procent omlaag. Bandenfabrikant Bridgestone, die ook met resultaten kwam, won dik 1 procent.

Meer uit Financieel

Consumenten kochten in januari net zo veel als een jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.

23 minuten geleden
Voeding en alcoholvrije dranken drukken inflatie, tickets duurder

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.

36 minuten geleden
Omzet zakelijke dienstverlening stijgt 3,6 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.

1 uur geleden
Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

9 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

10 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

10 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

11 uur geleden