Webwinkel Amazon verwacht minder sterke verkoopgroei
SEATTLE (ANP) - Webwinkel en technologieconcern Amazon heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw flink geprofiteerd van thuiswinkelende consumenten. Wel verwacht het bedrijf dat het groeitempo in het derde kwartaal zal afzwakken, nu winkels weer zijn geopend en mensen daar kunnen gaan shoppen in plaats van op het internet.
De omzet van het bedrijf steeg met 27 procent tot ruim 113 miljard dollar vergeleken met vorig jaar, toen Amazon ook al goede zaken deed door het vele online winkelen in coronatijd. Bovendien viel het eigen koopjesfestijn Prime Day deze keer in het tweede kwartaal. Vorig jaar had Amazon dat doorgeschoven naar het najaar vanwege de coronapandemie.
Voor het derde kwartaal denkt de onderneming dat de omzetgroei zal uitkomen tussen de 10 tot 16 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
Andy Jassy
Amazon zette een nettowinst in de boeken van 7,8 miljard dollar tegen 5,2 miljard dollar een jaar terug. Het bedrijf uit Seattle is verder onder meer actief met clouddiensten voor bedrijven. Die divisie liet sterke groei zien. Ook heeft het concern de videostreamingdienst Amazon Prime.
De cijferpresentatie is de eerste van de nieuwe topman Andy Jassy. Die was tot voor kort verantwoordelijk voor de cloudtak, maar volgde begin deze maand Jeff Bezos op. De oprichter van Amazon deed exact 27 jaar na de start van wat toen nog een onlineboekwinkel was een stap terug. Bezos is nog wel voorzitter van het bedrijf.
Het kwartaalbericht van Amazon viel niet goed bij beleggers op Wall Street want het aandeel ging in de handel nabeurs in New York behoorlijk omlaag.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bestellen meer onderdelen voor luchtverdedigingsraketten voor de marine. Met de Amerikaanse wapenfabrikanten Boeing en RTX zijn twee grote raamcontracten gesloten, zegt het ministerie van Defensie.
9 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.
1 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.
1 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Het spel Pokémon Pokopia voor de Nintendo Switch 2 is in iets meer dan vier maanden ruim 5 miljoen keer verkocht. Dat heeft Nintendo vrijdag bekendgemaakt. Beleggers op de beurs in Japan reageerden direct enthousiast. Ze hopen dat Nintendo met het spel een nieuwe hit in huis heeft, die ook de verkopen van spelcomputer Switch 2 zou kunnen aanjagen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Venezuela wil voor ruim 4 miljard dollar aan goud terug dat ligt opgeslagen in kluizen van de Britse centrale bank in Londen. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De regering en de oppositie hebben deze week overeenstemming bereikt om ongeveer 31 ton goud bij de Bank of England op te eisen.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het bedrijf Groen Adviespunt stopt met "misleidende verkooppraktijken". Verkopers bellen consumenten volgens de bond ongevraagd op om adviesgesprekken, thuisbatterijen en andere verduurzamingsmaatregelen te verkopen en doen zich daarbij voor als energieleverancier of zeggen namens een energiebedrijf of netbeheerder te bellen.
4 uur geleden