Webwinkel Amazon blijft naar verwachting hard groeien
SEATTLE (ANP) - Webwinkel Amazon maakt donderdag na het slot op Wall Street de resultaten bekend over zijn tweede kwartaal. Daarin heeft het Amerikaanse bedrijf naar verwachting opnieuw geprofiteerd van thuiswinkelende consumenten tijdens lockdowns. Die waren er nog in veel landen, al begonnen veel overheden ook al met het versoepelen van de coronamaatregelen.
Bovendien viel het eigen koopjesfestijn Prime Day deze keer in dit kwartaal. Vorig jaar had Amazon dat doorgeschoven naar het najaar vanwege de coronapandemie.
Ook de vraag naar clouddiensten vanuit bedrijven blijft vanwege thuiswerken groot, zo kwam ook al naar voren bij de cijfers van Google-moeder Alphabet en Microsoft. Die techbedrijven zijn net als Amazon grote spelers op de cloudmarkt.
De cijferpresentatie is de eerste van de nieuwe topman Andy Jassy. Die was tot voor kort verantwoordelijk voor de cloudtak, maar volgde begin deze maand Jeff Bezos op. De oprichter van Amazon deed exact 27 jaar na de start van wat toen nog een onlineboekwinkel was een stap terug. Hij is nog wel voorzitter van het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
3 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
8 uur geleden