
Websites politieke partijen plat door aanval uit buitenland
DEN HAAG (ANP) - De websites van verschillende politieke partijen zijn donderdag niet of nauwelijks bereikbaar door zogeheten ddos-aanvallen. Het gaat vooralsnog om de sites van het CDA, PVV en FVD. Volgens een woordvoerder van het CDA had de partij in de ochtend last van een ddos-aanval, waarbij de server overspoeld wordt met aanvragen. Er kwamen er miljoenen tegelijkertijd uit het buitenland, zegt de woordvoerder. De CDA-website is nu wel bereikbaar. Die van PVV en FVD zijn nog uit de lucht.
De verantwoordelijkheid voor de aanvallen lijkt te zijn opgeëist door HackNet, een schimmige pro-Russische groep hackers. Die valt vaker sites aan in landen waar Rusland een conflict mee heeft, vaak in samenwerking met andere groepen hackers. "We gaan door met aanvallen op de websites van Nederland en hun partijen", schrijft de groep op Telegram.
FVD-leider Thierry Baudet spreekt in een bericht op X van een "matrix attack". "Hele team werkt overuren om de aanval af te slaan." Met een schaterlachende emoji schrijft hij daarbij: "Russen?"
Bij een ddos-aanval wordt zo veel verkeer gestuurd naar een server, dat die de toestroom niet aankan. Dat gaat meestal via gekaapte apparaten. De server bezwijkt onder de druk, waardoor de website onbereikbaar wordt. Zulke aanvallen zijn zonder veel kennis uit te voeren, en kunnen ook online worden besteld. Voor een slachtoffer is zo'n ddos-aanval vervelend, maar de schade valt mee als de achterliggende systemen niet worden geraakt.
Meer uit Binnenland
VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van Kent is het tweede Tweede Kamerlid van de SP dat niet terugkomt na de verkiezingen. Eerder maakte Michiel van Nispen bekend niet verder te gaan. Zondag zei Van Kent op X dat "het tijd is om het stokje door te geven".
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.
18 uur geleden