Website: Real Madrid wil naar rechter om investering in La Liga
MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Voetbalclub Real Madrid bereidt een rechtszaak voor tegen La Liga vanwege de investering die de organisatie van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie eerder deze week overeenkwam. De Madrilenen zijn het volgens nieuwssite El Independiente niet eens met de deal waarbij investeerder CVC een belang van 10 procent krijgt en ook een tiende van de omzet. Daarmee geeft La Liga volgens Real door die club gegenereerde omzet weg.
CVC neemt het belang van 10 procent over voor 2,7 miljard euro. La Liga wil met dat geld doorgroeien naar een digitaal entertainmentconcern en zo het gat met de rijkere Engelse Premier League helpen dichten. Ook gaat het grootste deel van de investering naar de deelnemende clubs.
La Liga ligt niet direct wakker van de dreiging van een rechtszaak. Een woordvoerder stelt dat juridische geschillen tussen de competitie en Real Madrid normaal zijn. "Er spelen nog veel zaken tussen La Liga en de club."
Het uitvoerend comité van La Liga heeft al ingestemd met de plannen. Daarin hebben de voorzitters van Atlético Madrid en Sevilla zitting, maar niet die van Real en Barcelona. Na de goedkeuring van dat comité mogen alle clubs zich uitspreken over het plan.
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden