Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Website Bank Nederlandse Gemeenten werkt weer na ddos-aanval

Website Bank Nederlandse Gemeenten werkt weer na ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - De website van de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG Bank) is woensdagmiddag weer bereikbaar, laat een woordvoerster weten. Dinsdag werd de site van de bank getroffen door een mogelijke ddos-aanval. Pro-Russische 'hacktivisten' hebben de verantwoordelijkheid voor de aanval opgeëist.

De woordvoerster meldde dinsdag dat klanten van de bank wel veilig konden blijven betalen. BNG Bank heeft klanten in de publieke sector zoals gemeenten en overheidsorganisaties.

Dinsdagmiddag meldde de hackersgroep NoName05716 de websites van meerdere banken in Nederland te hebben platgelegd, waaronder die van BNG Bank. Volgens de groep is de ddos-aanval een vergelding voor de Nederlandse steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland. De site van een andere bank, CACEIS, werd ook genoemd en was daarna niet bereikbaar. Inmiddels werkt ook deze website weer. Of CACEIS doelwit was geworden van dezelfde aanval is niet duidelijk.

Meerdere doelwitten

Het Nationaal Cyber Security Centrum heeft dinsdag bevestigd dat Nederlandse websites deze week het doelwit zijn geweest van ddos-aanvallen die zijn opgeëist door NoName05716. Maandag waren de websites van luchthaven Maastricht Aachen Airport en de vereniging van openbaarvervoerbedrijven OV-NL ook niet bereikbaar door wat leek op een ddos-aanval. De vliegtuigen, treinen, trams, bussen en metro's konden echter gewoon aankomen en vertrekken. De website van OV-NL doet het woensdag nog steeds niet. Volgens OV-NL heeft de site "geen operationele waarde".

Eerder zou NoName05716 ook de websites van de Rechtspraak, de Eerste Kamer en meerdere Nederlandse havens hebben platgelegd. Die aanvallen hadden ook geen directe gevolgen voor het werk.

Bij een ddos-aanval wordt zoveel verkeer gestuurd naar een server dat die de toestroom niet aankan. De server bezwijkt onder de druk, waardoor de website onbereikbaar wordt. Zulke aanvallen zijn vrij eenvoudig uit te voeren, en online kunnen ze ook worden besteld, het vergt niet veel kennis.

Meer uit Financieel

FrieslandCampina speelt met 90 miljoen in op eiwitrijke trend

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.

32 minuten geleden
EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

1 uur geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

1 uur geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.

1 uur geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

2 uur geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

2 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

3 uur geleden