Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webshop voor speciale schoenen stopt na ingrijpen ACM

Webshop voor speciale schoenen stopt na ingrijpen ACM

DEN HAAG (ANP) - Een webshop die orthopedische schoenen via derden rechtstreeks uit China levert, houdt ermee op na actie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De marktwaakhond kreeg veel klachten binnen over de kwaliteit van de schoenen, de levertijd, slechte bereikbaarheid van de klantenservice en de terugbetaling.

Per 1 november gaat de webshop Ortho-relief daarom uit de lucht. De eigenaar is ook gestart met het terugbetalen van gedupeerde consumenten, meldt de ACM.

Webwinkels verkopen steeds vaker producten die ze niet op voorraad hebben, maar die een derde partij, vaak in China, rechtstreeks naar de klant stuurt (dropshipping). Op die manier producten verkopen mag, maar het moet volgens de toezichthouder wel volgens de regels gebeuren en consumenten moeten duidelijke informatie krijgen.

Retour

Voor klanten moet duidelijk zijn hoe lang de levertijd is. Ook moet bij het product worden vermeld als het geleverd wordt door een andere partij uit een ander land. In Nederland gevestigde webwinkels moeten bovendien een retouradres in Nederland vermelden.

Op Trustpilot klagen veel consumenten over Ortho-relief. Klanten zeggen dat ze op eigen kosten hun schoenen retour moesten sturen naar China, producten nooit ontvangen hebben of geen contact kregen met het bedrijf.

Meer uit Financieel

Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

1 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

1 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

3 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

4 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

5 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

6 uur geleden