Webshop verdacht van fikse btw-fraude
ARNHEM (ANP) - Een webshop waarmee over vorig en dit jaar voor minimaal 2,5 miljoen euro aan btw-fraude zou zijn gepleegd, is op zwart gezet. Vanwege de zaak heeft fiscale opsporingsdienst FIOD woensdag twee bedrijfspanden en drie woningen in de omgeving van Arnhem en een woning in de buurt van Hengelo doorzocht. De FIOD heeft meerdere verdachten op het oog.
De verdachten zouden goederen uit China hebben ingevoerd en daarbij ten onrechte gebruik hebben gemaakt van de zogenoemde verleggingsregeling. Bij deze regel wordt de btw niet bij de invoer van goederen betaald, maar bij de maand- of kwartaalaangifte. De verdachten zouden de verschuldigde btw echter slechts gedeeltelijk hebben aangegeven. Ook vermoedt de FIOD dat ze deden alsof goederen weer geëxporteerd zijn, waardoor geen btw zou hoeven worden betaald.
Volgens de opsporingsdienst worden er steeds meer goederen en diensten online verkocht. Vaak komen die uit het buitenland. Door btw en invoerrechten te ontduiken, kunnen fraudeurs producten goedkoper aanbieden dan bedrijven die wel belasting betalen. "Dit is concurrentievervalsing", aldus de FIOD.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
13 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
14 uur geleden