Webhost GoDaddy weert website voor tips illegale abortus in Texas
AUSTIN (ANP) - Webhostingservice GoDaddy heeft vrijdag een Texaanse anti-abortuswebsite geweerd. Burgers kunnen er anoniem tips achterlaten over mensen die helpen bij of aanzetten tot abortus. De anti-abortusgroep achter de website, Texas Right to Life, kreeg van GoDaddy de keuze een nieuwe webhost te vinden of offline te gaan.
De website, prolifewhistleblower.com, is een direct gevolg van de woensdag ingegane nieuwe abortuswet in Texas, volgens welke vrouwen na zes weken hun zwangerschap niet meer mogen beëindigen. Texanen worden erin aangemoedigd zelf juridische stappen te ondernemen tegen mensen die betrokken zijn bij een illegale abortus. Burgers kunnen zeker 10.000 dollar (bijna 8500 euro) krijgen als ze een zaak winnen.
Volgens GoDaddy heeft de tipwebsite de servicevoorwaarden van de webhost geschonden. Texas Right to Life krijgt "24 uur de tijd om naar een andere provider over te stappen". Volgens de voorwaarden van GoDaddy mogen gebruikers geen informatie over mensen verzamelen zonder hun toestemming.
Texas Right to Life zei in een verklaring dat het niet tot zwijgen zal worden gebracht. "Ons IT-team is al bezig met het overdragen van onze activa aan een andere provider en we zullen de site binnen 48 uur hebben hersteld. Kom snel terug", zei de groep.
De nieuwe abortuswet in Texas heeft tot felle kritiek geleid, onder meer van de Amerikaanse president Biden die spreekt over een "onmiskenbare schending" van grondwettelijke rechten. Biden vindt het vooral "schandalig" dat burgers als een soort verklikkers de mogelijkheid krijgen rechtszaken aan te spannen tegen iedereen die een andere persoon zou hebben geholpen een abortus te ondergaan. Het kan daarbij zelfs gaan om familieleden, zorgpersoneel, receptionisten van een kliniek of vreemden zonder band met het individu.
Belangenorganisaties probeerden bij het Hooggerechtshof te voorkomen dat een abortus in Texas na zes weken zwangerschap wordt verboden, maar dat haalde niets uit. Het hof stemde woensdag tegen het noodverzoek van de organisaties, die claimen dat de wet ervoor zorgt dat abortus onmogelijk wordt voor zeker 85 procent van de Texaanse vrouwen die de procedure willen ondergaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
4 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
7 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
11 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
13 uur geleden