We kijken 1 miljard uur per dag naar YouTube
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Thuis, in het openbaar vervoer, op het werk, de hele dag door gaan we naar YouTube. We kijken vlogs, videoclips, tv-programma's, handleidingen, sportwedstrijden en kattenfilmpjes. YouTube heeft zo'n 2 miljard gebruikers, die per dag voor meer dan een miljard uur aan filmpjes bekijken. Elke minuut wordt 500 uur aan video's geüpload. YouTuben is een vast onderdeel van het dagelijkse leven geworden. Dat begon precies 15 jaar geleden. Toen, op 14 februari 2005, werd de domeinnaam youtube.com geregistreerd.
YouTube werd opgericht door drie medewerkers van betalingsdienst PayPal. Een van hen plaatste op 23 april 2005 het eerste filmpje. Me at the zoo, heet het. YouTube-oprichter Jawed Karim liet zien hoe hij een bezoek bracht aan een dierentuin. Veel had het niet om het lijf. Het filmpje duurt 18 seconden. Karim vertelt: "Goed, we staan hier voor de eeh olifanten en het coole aan ze is dat, is dat ze heel heel heel lange eh slurven hebben en dat is, dat is cool, en dat is eigenlijk alles dat er te zeggen valt." Eigenlijk was het de eerste vlog.
YouTube groeide als kool. In oktober 2006, ongeveer anderhalf jaar na het begin, werd het overgenomen door Google. Dat betaalde 1,65 miljard dollar. Google heeft dat al lang en breed terugverdiend. YouTube ontving alleen vorig jaar al 15 miljard dollar uit advertenties. Ook sommige vloggers zijn schatrijk geworden dankzij YouTube. Zo zou de Zweed PewDiePie op zijn hoogtepunt zo'n 1 miljoen dollar per maand hebben verdiend dankzij advertenties bij zijn filmpjes.
De meest bekeken video op YouTube is de clip van het lied Despacito van Luis Fonsi en Daddy Yankee. Die is 6,6 miljard keer bekeken. Op de tweede plaats staat Shape of You van Ed Sheeran, met 4,6 miljard views.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
15 uur geleden