
We hadden er gewoon uit kunnen komen, zegt Wilders
DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen hadden er de afgelopen gespreksronde "gewoon uit kunnen komen", aldus PVV-leider Geert Wilders. "Als Omtzigt niet was opgestapt waren we morgen aan de tweede fase begonnen", zei hij over NSC-leider Pieter Omtzigt, die tijdens het debat over het verslag van oud-informateur Ronald Plasterk hoofdschuddend reageerde.
Wilders zei zelf tot het uiterste te zijn gegaan om voor elkaar te krijgen dat zijn partij gaat praten over een mogelijke coalitie - in wat voor vorm dan ook - met VVD, NSC en BBB. De PVV-leider zei dat de partijen op zijn initiatief op het laatst in gesprek zijn gegaan zonder Plasterk, op het ministerie van Justitie. "Er is geen partij zo constructief geweest" als de PVV, vindt Wilders.
Hij beet Omtzigt ook toe dat de overheidsfinanciën voor de NSC-leider de staat van de overheidsfinanciën als gelegenheidsargument gebruikte om uit het formatieoverleg te stappen. Omtzigt "zocht afstand, kon die niet vinden op de vorm en is toen afstand gaan vinden op de inhoud", stelde Wilders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eugène Heijnen (Belastingen) gaat niet mee in de wens van de Tweede Kamer voor een extra versoepeling van de uitzondering voor familiebedrijven op het gebied van erfbelasting. Dat schrijft de BBB-staatssecretaris in een document bij het belastingplan voor 2026.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stemadviezen die AI-chatbots geven zijn onbetrouwbaar en duidelijk gekleurd. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) op basis van eigen onderzoek. De geluiden over vertekende stemadviezen van chatbots klinken al langer. De AP waarschuwt om de chatbots niet te gebruiken voor stemadvies en vindt dat de AI-systemen die stemadvies geven aan strenge eisen moeten voldoen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal wil "niet alleen over links of alleen over rechts" onderhandelen over een nieuw kabinet. Dat zei hij in Nieuwsuur, waar hij desgevraagd vlot VVD, GroenLinks-PvdA, D66 en JA21 noemde als gewenste samenwerkingspartners in een middenkabinet. "En daar moet u het mee doen", zei hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz denkt dat haar partij, mits sterk genoeg na de Tweede Kamerverkiezingen, het CDA "naar rechts kan trekken". Dat zei zij in het SBS6-programma Nieuws van de Dag. Het CDA staat er in de peilingen een stuk beter voor dan de liberalen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is dit jaar wel aanwezig bij de VN-klimaattop in het Braziliaanse Belém, bevestigt de Rijksvoorlichtingsdienst. Vorig jaar zou hij naar de top in Azerbeidzjan gaan, maar hij zegde af vanwege de rellen in Amsterdam rond de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht heeft om veiligheidsredenen besloten het verkiezingsdebat van woensdagavond niet in de binnenstad, maar op de campus Utrecht Science Park te houden. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat FVD-voorman Thierry Baudet ook komt. Met die verplaatsing "waren we al bezig toen we een anonieme mail kregen van iemand waarin ons werd gesommeerd Baudet niet toe te laten", vertelt een woordvoerder. "Toen wisten we dat we extra alert moeten zijn."
18 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De meeste partijen besteden in hun verkiezingsprogramma's te weinig aandacht aan het groeiende gevaar van infectieziekten. Tot dat oordeel komt Samenwerking Infectieziekten, een collectief van medisch microbiologen, internist-infectiologen, gezondheidsfondsen en patiënten. Om hier aandacht voor te vragen, hebben ze een eigen 'stemhulp' opgesteld.
18 uur geleden