Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

We hadden er gewoon uit kunnen komen, zegt Wilders

We hadden er gewoon uit kunnen komen, zegt Wilders

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen hadden er de afgelopen gespreksronde "gewoon uit kunnen komen", aldus PVV-leider Geert Wilders. "Als Omtzigt niet was opgestapt waren we morgen aan de tweede fase begonnen", zei hij over NSC-leider Pieter Omtzigt, die tijdens het debat over het verslag van oud-informateur Ronald Plasterk hoofdschuddend reageerde.

Wilders zei zelf tot het uiterste te zijn gegaan om voor elkaar te krijgen dat zijn partij gaat praten over een mogelijke coalitie - in wat voor vorm dan ook - met VVD, NSC en BBB. De PVV-leider zei dat de partijen op zijn initiatief op het laatst in gesprek zijn gegaan zonder Plasterk, op het ministerie van Justitie. "Er is geen partij zo constructief geweest" als de PVV, vindt Wilders.

Hij beet Omtzigt ook toe dat de overheidsfinanciën voor de NSC-leider de staat van de overheidsfinanciën als gelegenheidsargument gebruikte om uit het formatieoverleg te stappen. Omtzigt "zocht afstand, kon die niet vinden op de vorm en is toen afstand gaan vinden op de inhoud", stelde Wilders.

Meer uit Politiek

Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

2 dagen geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

2 dagen geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

2 dagen geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

2 dagen geleden
Kabinet: komende jaren geld voor lhbti-veiligheid op scholen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.

2 dagen geleden
Jetten: energiesteun mag investeringen kabinet niet dwarszitten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.

2 dagen geleden
Vijlbrief: tegenvaller WIA laat zien dat uitkering simpeler moet

DEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.

2 dagen geleden