'We begrijpen alle emoties bij familie vermisten', zegt politie
ROTTERDAM (ANP) - De politie begrijpt "alle emoties die leven bij familieleden" van de vermiste personen na de ontploffing van het gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid. "Het vinden van de vermiste personen en familieleden duidelijkheid geven, heeft nu de hoogste prioriteit", stelt de politie in een verklaring.
Het is volgens de politie belangrijk dat hulpverleners zelf geen gevaar lopen. "Want dit zou mogelijk de zoektocht naar de vermisten belemmeren en het onderzoek vertragen." Het appartementencomplex is nog te instabiel om veilig binnen te gaan.
De politie raadt mensen af op eigen initiatief het terrein te betreden. "In de loop van de middag zijn mensen het terrein opgegaan en om te voorkomen dat hen iets overkomt, hebben wij hen verzocht weg te gaan. Hulpverleners werken hard om binnen de mogelijkheden van veilig werken het zoeken naar de vermisten in het pand te kunnen starten."
Na de explosie van maandagavond worden nog drie mensen vermist. Gevreesd wordt dat zij onder het puin liggen. Familieleden van een van de vermisten gingen woensdag het terrein op. Ze vertelden aan een fotograaf van het ANP dat ze een deel van een lichaam hebben gezien.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
20 uur geleden