Wawrinka blijft Murray makkelijk de baas in Parijs
PARIJS (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka is Andy Murray in de eerste ronde van Roland Garros makkelijk de baas gebleven. De kampioen van 2015 won het duel van de oude glorie in drie sets: 6-1 6-3 6-2. De ongelijke strijd duurde 1 uur en 37 minuten.
Wawrinka (35) is in Parijs als zestiende geplaatst. Murray (33) kreeg voor het Franse grandslamtoernooi een wildcard. De Britse voormalige nummer 1 van de wereld is op de weg terug na een operatie aan een heup.
Murray stond in 2016 in de finale in Parijs, maar is inmiddels de nummer 111 van de wereld. Die klassering was onvoldoende om rechtstreeks tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten. Murray kreeg ook een wildcard voor de US Open in New York, waar hij begin deze maand in de tweede ronde werd uitgeschakeld door de Canadees Felix Auger-Aliassime.
Halve finales
Wawrinka en Murray speelden op Roland Garros twee keer eerder tegen elkaar. In 2016 won de Schot, een jaar later was de Zwitser sterker. Beide duels werden in de halve finales afgewerkt.
Wawrinka, de nummer 17 van de wereld, speelt in de tweede ronde tegen de Duitser Dominik Koepfer.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.
9 uur geleden