Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wawrinka blijft Murray makkelijk de baas in Parijs

Wawrinka blijft Murray makkelijk de baas in Parijs

PARIJS (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka is Andy Murray in de eerste ronde van Roland Garros makkelijk de baas gebleven. De kampioen van 2015 won het duel van de oude glorie in drie sets: 6-1 6-3 6-2. De ongelijke strijd duurde 1 uur en 37 minuten.

Wawrinka (35) is in Parijs als zestiende geplaatst. Murray (33) kreeg voor het Franse grandslamtoernooi een wildcard. De Britse voormalige nummer 1 van de wereld is op de weg terug na een operatie aan een heup.

Murray stond in 2016 in de finale in Parijs, maar is inmiddels de nummer 111 van de wereld. Die klassering was onvoldoende om rechtstreeks tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten. Murray kreeg ook een wildcard voor de US Open in New York, waar hij begin deze maand in de tweede ronde werd uitgeschakeld door de Canadees Felix Auger-Aliassime.

Halve finales

Wawrinka en Murray speelden op Roland Garros twee keer eerder tegen elkaar. In 2016 won de Schot, een jaar later was de Zwitser sterker. Beide duels werden in de halve finales afgewerkt.

Wawrinka, de nummer 17 van de wereld, speelt in de tweede ronde tegen de Duitser Dominik Koepfer.

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

2 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

2 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

2 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

4 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

6 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

7 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

7 uur geleden