Watford laat middenvelder Sarr alsnog aan Afrika Cup deelnemen
DAKAR (ANP) - Middenvelder Ismaila Sarr heeft van zijn Engelse club Watford alsnog toestemming gekregen om deze maand met Senegal deel te nemen aan de Afrika Cup. Tot dinsdag leek het erop dat de 23-jarige voetballer door de huidige nummer 17 van de Premier League niet zou worden vrijgegeven vanwege een knieblessure. Sarr ontving van zijn Britse werkgever echter op het laatste moment alsnog permissie om zich bij zijn ploeggenoten te voegen in Dakar, waar Senegal in voorbereiding is.
Sarr is een vaste waarde bij Watford, dat strijdt tegen degradatie. De Senegalese voetbalbond FSF beschuldigde de Engelse club ervan op basis van valse argumenten de international in Engeland te willen houden. De FSF dreigde naar de wereldvoetbalbond FIFA te stappen als Sarr niet tijdig in Dakar zou arriveren.
Volgens de FIFA-regels moet iedere speler die is geselecteerd voor de nationale ploeg, in principe worden vrijgegeven door zijn club, of hij nu geblesseerd is of niet. De medische staf van de nationale voetbalbond kan dan eventueel ook nog een oordeel vellen over zijn fitheid.
Eerder weigerde Watford de Nigeriaan Emmanuel Dennis af te staan. Volgens de Engelse club heeft de Nigeriaanse bond de deadline gemist om Watford op de hoogte te stellen van het voornemen om de 24-jarige spits te selecteren. Dennis ontbreekt daardoor in Kameroen, waar de Afrika Cup komende zondag begint.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
8 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
9 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
10 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
15 uur geleden