Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterzuiveraar NX Filtration zakt op Damrak na omzetalarm

Waterzuiveraar NX Filtration zakt op Damrak na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - NX Filtration ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De waterzuiveraar uit Enschede waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen omlaag, ondanks de sterke koerswinst van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq die ruim 2 procent hoger sloot. Samsung kwam echter opnieuw met zwakke kwartaalcijfers. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant zag de winst in het vierde kwartaal sterker dan verwacht dalen door de aanhoudende zwakke vraag naar consumentenelektronica. Samsung laat daarmee al zes kwartalen op rij een winstdaling zien. Het aandeel Samsung ging ruim 2 procent omlaag op de beurs in Seoul. In Amsterdam verloren ASMI, Besi en ASML tot 0,7 procent.

De algehele stemming op de beurzen bleef voorzichtig. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 778,87 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 906,97 punten. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent en Londen won 0,2 procent. De DAX in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd, na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in november.

Randstad

Uitzender Randstad was de grootste daler in de AEX, met een min van 3,5 procent, na een winstalarm van zijn Britse branchegenoot Hays (min 12 procent). Techinvesteerder Prosus volgde met een verlies van 1,8 procent. Zorgtechnologieconcern Philips ging op kop met een plus van 0,8 procent.

In de MidKap steeg Fugro 3 procent. De kenners van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies gaven de bodemonderzoeker een koopadvies. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg daarentegen een verkoopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane en verloor 1,5 procent.

Ebusco

Ebusco zakte 7 procent bij de kleinere bedrijven. Jefferies verlaagde het beleggingsadvies voor de fabrikant van elektrische bussen naar verkopen.

De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen gingen licht omhoog na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 71,13 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 76,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

2 minuten geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

1 uur geleden
Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

2 uur geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

3 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

4 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

4 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

5 uur geleden