Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

DEN HAAG (ANP) - Waterbedrijven in Nederland dreigen binnenkort geen nieuwe aansluitingen voor drinkwater meer te kunnen verzorgen voor nieuwbouwhuizen of bedrijven. In sommige delen van Nederland zijn er nu zelfs al problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening, waarschuwt de branchevereniging voor waterbedrijven Vewin. Door bevolkingsgroei en de bouw van veel extra huizen moeten waterbedrijven hun productie fors opvoeren, maar er gaan jaren overheen voordat zo'n bedrijf uit een nieuwe bron water mag winnen.

In het westen van Brabant, het gebied rond Den Haag, delen van Midden-Nederland, Twente en het noorden van Groningen zijn er per direct problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening. Als overheden niet in actie komen om extra waterbronnen snel mogelijk te maken wordt de drinkwatervoorziening voor 2030 in het grootste deel van Nederland onzeker.

"Soms moeten waterbedrijven nu al nee verkopen, vooralsnog alleen bij bedrijven", zegt een woordvoerster. "Dat heeft met name te maken met de beschikbaarheid van bronnen. Voordat je een nieuwe bron mag gebruiken ben je soms wel vijftien jaar verder. Als een geschikte bron is gevonden, moeten provincies vergunningen afgeven, maar zij hebben heel veel ruimtelijke belangen om rekening mee te houden", legt ze uit. Zo moet er ook genoeg ruimte zijn om te bouwen en voor groen.

De Telegraaf schreef eerder dat de bouw van 300.000 woningen mogelijk niet door kan gaan omdat er geen water uit de kranen kan komen. Vewin laat weten dat de doelstelling van de regering om tot 2030 zeker 900.000 woningen te bouwen wat de waterbedrijven betreft onhaalbaar is bij de huidige stand van zaken.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

4 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

5 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

5 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

6 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

7 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

8 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

9 uur geleden