Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

DEN HAAG (ANP) - Waterbedrijven in Nederland dreigen binnenkort geen nieuwe aansluitingen voor drinkwater meer te kunnen verzorgen voor nieuwbouwhuizen of bedrijven. In sommige delen van Nederland zijn er nu zelfs al problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening, waarschuwt de branchevereniging voor waterbedrijven Vewin. Door bevolkingsgroei en de bouw van veel extra huizen moeten waterbedrijven hun productie fors opvoeren, maar er gaan jaren overheen voordat zo'n bedrijf uit een nieuwe bron water mag winnen.

In het westen van Brabant, het gebied rond Den Haag, delen van Midden-Nederland, Twente en het noorden van Groningen zijn er per direct problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening. Als overheden niet in actie komen om extra waterbronnen snel mogelijk te maken wordt de drinkwatervoorziening voor 2030 in het grootste deel van Nederland onzeker.

"Soms moeten waterbedrijven nu al nee verkopen, vooralsnog alleen bij bedrijven", zegt een woordvoerster. "Dat heeft met name te maken met de beschikbaarheid van bronnen. Voordat je een nieuwe bron mag gebruiken ben je soms wel vijftien jaar verder. Als een geschikte bron is gevonden, moeten provincies vergunningen afgeven, maar zij hebben heel veel ruimtelijke belangen om rekening mee te houden", legt ze uit. Zo moet er ook genoeg ruimte zijn om te bouwen en voor groen.

De Telegraaf schreef eerder dat de bouw van 300.000 woningen mogelijk niet door kan gaan omdat er geen water uit de kranen kan komen. Vewin laat weten dat de doelstelling van de regering om tot 2030 zeker 900.000 woningen te bouwen wat de waterbedrijven betreft onhaalbaar is bij de huidige stand van zaken.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

2 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

6 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

7 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

8 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

11 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

11 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

20 uur geleden