Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

Watervoorziening voor nieuwe huizen wordt onzeker

DEN HAAG (ANP) - Waterbedrijven in Nederland dreigen binnenkort geen nieuwe aansluitingen voor drinkwater meer te kunnen verzorgen voor nieuwbouwhuizen of bedrijven. In sommige delen van Nederland zijn er nu zelfs al problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening, waarschuwt de branchevereniging voor waterbedrijven Vewin. Door bevolkingsgroei en de bouw van veel extra huizen moeten waterbedrijven hun productie fors opvoeren, maar er gaan jaren overheen voordat zo'n bedrijf uit een nieuwe bron water mag winnen.

In het westen van Brabant, het gebied rond Den Haag, delen van Midden-Nederland, Twente en het noorden van Groningen zijn er per direct problemen met het garanderen van de drinkwatervoorziening. Als overheden niet in actie komen om extra waterbronnen snel mogelijk te maken wordt de drinkwatervoorziening voor 2030 in het grootste deel van Nederland onzeker.

"Soms moeten waterbedrijven nu al nee verkopen, vooralsnog alleen bij bedrijven", zegt een woordvoerster. "Dat heeft met name te maken met de beschikbaarheid van bronnen. Voordat je een nieuwe bron mag gebruiken ben je soms wel vijftien jaar verder. Als een geschikte bron is gevonden, moeten provincies vergunningen afgeven, maar zij hebben heel veel ruimtelijke belangen om rekening mee te houden", legt ze uit. Zo moet er ook genoeg ruimte zijn om te bouwen en voor groen.

De Telegraaf schreef eerder dat de bouw van 300.000 woningen mogelijk niet door kan gaan omdat er geen water uit de kranen kan komen. Vewin laat weten dat de doelstelling van de regering om tot 2030 zeker 900.000 woningen te bouwen wat de waterbedrijven betreft onhaalbaar is bij de huidige stand van zaken.

Meer uit Financieel

Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

4 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

4 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

5 uur geleden
Brussel keurt overname moederbedrijf Pringles door Mars goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.

5 uur geleden
Paramount wint op Wall Street na vijandig bod op Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).

6 uur geleden
Paramount wil Warner Bros. overnemen voor 108 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.

7 uur geleden
Nieuwe Nederlandse aanbieder voor treinreizen naar Berlijn

BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.

8 uur geleden