Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Waterstofauto duurder en minder duurzaam dan stekkerauto'

'Waterstofauto duurder en minder duurzaam dan stekkerauto'

DELFT (ANP) - Waterstofauto's zijn weliswaar beter voor het klimaat dan benzineauto's, maar scoren op dat vlak niet zo goed als elektrische auto's. Bovendien zijn waterstofauto's duurder. Ook over tien jaar zullen waterstofauto's het qua kosten en duurzaamheid niet winnen van stekkerauto's, meldt het onderzoeksbureau CE Delft.

Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van Enpuls, een vertakking van het energiebedrijf Enexis die zich bezighoudt met de energietransitie. Enpuls noemt de waterstofauto een "onrealistisch alternatief" voor de stekkerauto.

Waterstof wordt op dit moment gemaakt op basis van aardgas. Dat is minder belastend voor het klimaat dan benzine, maar auto's die rijden op elektriciteit zijn wel schoner. De onderzoekers verwachten dat waterstof in 2030 duurzamer kan worden geproduceerd, maar dat daarbij nog steeds veel energie verloren gaat. Daardoor blijven elektrische auto's ook in de toekomst beter voor het klimaat.

Dure optie

De keuze voor een waterstofauto blijft voorlopig ook een dure optie. Zowel de aanschafprijs als de kosten van brandstof en onderhoud halen het niet bij auto's die rijden op elektriciteit en benzine. Dat wordt niet anders doordat bezitters van waterstofauto's worden vrijgesteld voor motorrijtuigenbelasting. Ook bestuurders van stekkerauto's krijgen zo'n vrijstelling. Onderzoekers verwachten dat de kosten van waterstofauto's in 2030 zullen dalen, maar nog steeds hoger zullen zijn dan die van auto's die op andere manieren worden aangedreven.

CE Delft heeft de benzineauto Volkswagen Golf, de elektrische auto Volkswagen e-Golf en de waterstofauto Toyota Mirai met elkaar vergeleken om een inschatting te maken van de huidige kosten en belasting voor het klimaat. Daarbij gingen de onderzoekers uit van een levensduur van 185.000 kilometer. De benzineauto is het minst belastend voor het klimaat in de productie, maar is in het gebruik vervuilender dan de elektrische auto. Na 70.000 kilometers op de teller is de elektrische auto daardoor schoner.

Meer uit Binnenland

Nederland ziet rol Aruba en Curaçao bij opbouw na aardbevingen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.

2 uur geleden
Twee vermiste Nederlanders waren op bedevaart naar Tibet

DEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.

3 uur geleden
Vijf verdachten van handel designerdrugs via webshop langer vast

MAASTRICHT (ANP) - Vijf personen die verdacht worden van handel in designerdrugs en illegale medicijnen via een webshop, blijven langer vastzitten. Dat meldt de politie. Zij zouden de illegale middelen hebben verkocht via de websites powercaps.nl en powercaps.vip, die inmiddels offline zijn gehaald.

3 uur geleden
Van Essen optimistisch over haalbaarheid Europese natuurwet

DEN HAAG (ANP) - Met de plannen om uit de stikstofcrisis te komen, boekt het kabinet ook vooruitgang om de doelen van een nieuwe Europese natuurwet te halen, verwacht natuurminister Jaimi van Essen (D66). Na de wekelijkse ministerraad klonk hij optimistisch over de haalbaarheid van deze zogeheten natuurherstelverordening. "Ik heb er vertrouwen in."

5 uur geleden
Yeşilgöz: toezicht op AIVD en MIVD is onder nieuwe wet 'robuust'

DEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".

6 uur geleden
Nog geen aanhoudingen vuurwerkgooiers bij voetbalwedstrijd

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.

6 uur geleden
Twee Nederlandse vrouwen en een man vermist in Nepal

DEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.

7 uur geleden