Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterstand in Markermeer was historisch hoog

Waterstand in Markermeer was historisch hoog

HEERHUGOWAARD (ANP) - Het Markermeer heeft in de afgelopen dagen tussen Hoorn en Amsterdam een historisch hoog waterpeil bereikt, aldus hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het meerpeil heeft op 45 centimeter boven NAP gestaan en op sommige plekken zelfs nog hoger. Dat is nog nooit eerder gebeurd volgens het schap. Het peil daalt sinds maandagavond. Dinsdagmorgen was de stand volgens Rijkswaterstaat nog hoog, maar al gezakt naar 31 centimeter boven NAP.

Het water in het meer kon zo stijgen door langdurige regen, achtereenvolgende hoge waterstanden op de grote rivieren en weinig spuimogelijkheden doordat de wind steeds uit een ongunstige richting waaide. Het peil in het IJsselmeer bleef steeds hoger dan dat van het Markermeer, waardoor er geen Markermeerwater naar het IJsselmeer geloosd kon worden. Het peil van het IJsselmeer is nu lager en er kan goed water gespuid worden op de Waddenzee. Rijkswaterstaat verwacht daarom dat het waterpeil van het Markermeer en ook van de Veluwerandmeren dinsdag verder zal zakken.

De dijk rond Marken heeft de hoogwaterpiek van maandagavond laat goed doorstaan, volgens de gemeente Waterland. De dijk staat op de nominatie om verstevigd te worden en daarvoor was al een proefvak aangelegd. Dat liep in het weekeinde onder water en is nu extra beveiligd met big bags. Dinsdag lopen waterbeheerders een inspectieronde langs de hele dijk om de veiligheid in ogenschouw te nemen. In Monnickendam zijn de kades die onder water waren gelopen spekglad geworden door de vorst. Waterland raadt bezoekers met klem aan om achter geplaatste afzettingen te blijven.

Rijkswaterstaat verwacht dat het dinsdag boven het Markermeer nog vrij hard zal waaien. Wateroverlast in buitendijkse gebieden door hoge golven blijft daarom mogelijk, ondanks het dalende meerpeil. Woensdag zal de situatie iets verbeteren, aldus de waterbeheerder.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

1 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

2 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

6 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

6 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

7 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

8 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

8 uur geleden