Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterstand in Markermeer was historisch hoog

Waterstand in Markermeer was historisch hoog

HEERHUGOWAARD (ANP) - Het Markermeer heeft in de afgelopen dagen tussen Hoorn en Amsterdam een historisch hoog waterpeil bereikt, aldus hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het meerpeil heeft op 45 centimeter boven NAP gestaan en op sommige plekken zelfs nog hoger. Dat is nog nooit eerder gebeurd volgens het schap. Het peil daalt sinds maandagavond. Dinsdagmorgen was de stand volgens Rijkswaterstaat nog hoog, maar al gezakt naar 31 centimeter boven NAP.

Het water in het meer kon zo stijgen door langdurige regen, achtereenvolgende hoge waterstanden op de grote rivieren en weinig spuimogelijkheden doordat de wind steeds uit een ongunstige richting waaide. Het peil in het IJsselmeer bleef steeds hoger dan dat van het Markermeer, waardoor er geen Markermeerwater naar het IJsselmeer geloosd kon worden. Het peil van het IJsselmeer is nu lager en er kan goed water gespuid worden op de Waddenzee. Rijkswaterstaat verwacht daarom dat het waterpeil van het Markermeer en ook van de Veluwerandmeren dinsdag verder zal zakken.

De dijk rond Marken heeft de hoogwaterpiek van maandagavond laat goed doorstaan, volgens de gemeente Waterland. De dijk staat op de nominatie om verstevigd te worden en daarvoor was al een proefvak aangelegd. Dat liep in het weekeinde onder water en is nu extra beveiligd met big bags. Dinsdag lopen waterbeheerders een inspectieronde langs de hele dijk om de veiligheid in ogenschouw te nemen. In Monnickendam zijn de kades die onder water waren gelopen spekglad geworden door de vorst. Waterland raadt bezoekers met klem aan om achter geplaatste afzettingen te blijven.

Rijkswaterstaat verwacht dat het dinsdag boven het Markermeer nog vrij hard zal waaien. Wateroverlast in buitendijkse gebieden door hoge golven blijft daarom mogelijk, ondanks het dalende meerpeil. Woensdag zal de situatie iets verbeteren, aldus de waterbeheerder.

Meer uit Binnenland

Vakantiegangers bellen alarmcentrales na noodweer Catalonië

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.

6 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij op kermis Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.

10 uur geleden
Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

12 uur geleden
Half miljoen trekvogels geteld in Nederland bij Euro Birdwatch

ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.

22 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.

22 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor gooien zwaar vuurwerk in Sittard

GELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.

1 dag geleden
Het Familiediner stopt na 25 jaar en werkt aan laatste seizoen

HILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."

1 dag geleden