Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterstand in grote rivieren stijgt verder dan verwacht

Waterstand in grote rivieren stijgt verder dan verwacht

LELYSTAD (ANP) - De waterstand in de grote rivieren Rijn, Waal en IJssel komt hoger uit dan woensdag werd verwacht. Rijkswaterstaat en de waterschappen denken dat de Rijn bij Lobith maandag een hoogste stand van ruim 14,5 meter boven NAP zal bereiken en daarna mogelijk nog verder stijgt. Woensdag dacht Rijkswaterstaat nog aan een hoogste stand van tussen de 12 en 13 meter boven NAP.

Het hoge water wordt met name veroorzaakt door enorme regenbuien in het stroomgebied van de Rijn in Duitsland. En de waterstand in de rivieren was al hoog omdat het de laatste maand veel heeft geregend. Hoogwater in de rivieren is in de winter niet ongebruikelijk, maar komt in de zomer uiterst zelden voor, aldus de waterbeheerders. De uiterwaarden zijn in de zomer volop in gebruik voor recreatie en vee, maar stromen nu helemaal vol. Ook waterbergingen gaan vollopen.

Waterschap Rivierenland heeft het werk aan de dijkversterkingsprojecten Gorinchem-Waardenburg en Wolferen-Sprok stilgelegd. Op plekken waar aan dijken werd gewerkt, zijn verstevigende maatregelen getroffen. Tussen Gorinchem en Waardenburg is de dijk aan de buitenkant extra bedekt. Medewerkers van het waterschap inspecteren de dijken. Als de waterstand tot boven de 15 meter boven NAP bij Lobith stijgt, wordt dijkbewaking ingesteld. Het waterschap gaat volgende week ook coupures in de dijken sluiten om overstromingen te voorkomen.

Vanwege de hoge waterstand rijden de stadsbussen in Nijmegen vanaf vrijdag niet meer over de Waalkade, die onder water zal lopen. Dat betekent dat veel bushaltes in het centrum van de stad voorlopig vervallen. Diverse gemeenten langs de grote rivieren sluiten laaggelegen parkeerplaatsen af, want die stromen ook vol. Campings aan het water, zoals in Gendt en in Oosterhout, moeten leeggeruimd worden.

Meer uit Binnenland

OM in hoger beroep in zaak mishandeling Vlaardingse pleegmeisje

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak over het Vlaardingse pleegmeisje. Na strafeisen van elf jaar cel en tbs met dwangverpleging legde de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel op aan de pleegouders Johnny van den B. en Daisy W., omdat ze het meisje sloegen en opsloten in een kooi.

36 minuten geleden
Schoof overlegt met Zelensky over vredesplan

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft donderdag telefonisch overlegd met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne over het vredesplan dat op tafel ligt. "De gesprekken rondom het vredesplan voor Oekraïne volgen elkaar snel op. Er zijn positieve stappen gezet", liet Schoof na afloop op X weten.

1 uur geleden
Meerderheid in Kamer steunt motie 2 miljard extra voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer schaart zich achter een motie van GroenLinks-PvdA om 2 miljard euro extra volgend jaar voor Oekraïne vrij te maken. De motie wordt donderdag tijdens een debat met premier Dick Schoof over de oorlog in Oekraïne ingediend.

1 uur geleden
Plan statiegeld: meer inzamelpunten en beloning bij inleveren

DEN HAAG (ANP) - Om problemen met de inzameling van flesjes en blikjes tegen te gaan, moeten er veel meer inzamelpunten komen en klanten moeten een beloning kunnen winnen als zij inleveren. Dat zijn een paar van de nieuwe plannen van stichting Verpact, namens de drankensector verantwoordelijk voor het statiegeldsysteem. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur. De sector moet zelf zorgen dat minstens 90 procent van de flesjes en blikjes worden ingezameld, maar dat doel wordt al jaren niet gehaald. Met het pakket wil de stichting voorkomen dat zij een dwangsom moet betalen.

2 uur geleden
NOS stopt met Studio Voetbal en Andere Tijden Sport

HILVERSUM (ANP) - De NOS-sportprogramma's NOS Studio Voetbal en Andere Tijden Sport gaan stoppen. Dat heeft de NOS donderdag gemeld. Het besluit is genomen vanwege bezuinigingen bij de publieke omroep.

2 uur geleden
Emile Ratelband veroordeeld voor belediging van Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - Emile Ratelband is donderdag door de politierechter veroordeeld tot een geldboete van 1500 euro en een week voorwaardelijke celstraf voor het beledigen van VVD-leider Dilan Yeşilgöz-Zegerius. De positiviteitsgoeroe beweerde in oktober 2024 tijdens een uitzending van Forum Inside, de onlinetalkshow van Forum voor Democratie, dat de broer van de echtgenoot van Yeşilgöz "de grootste crimineel van de wereld" is, en "de rest van zijn leven" in de gevangenis zou zitten. Yeşilgöz deed daarop aangifte van belediging.

2 uur geleden
Vader gedode Ryan: ik verloor mijn zelfbeheersing

LELYSTAD (ANP) - Khaled Al N., de vader van de in mei 2024 vermoorde Ryan (18), zegt dat hij zijn dochter heeft gedood toen hij tijdens een gesprek zijn zelfbeheersing verloor. Dat liet hij donderdag weten via zijn advocaat, die hem vertegenwoordigt in de rechtbank in Lelystad. Daar is het proces begonnen tegen Khaled en twee zonen. Volgens het Openbaar Ministerie heeft het drietal Ryan samen vermoord. De jonge vrouw zou het slachtoffer zijn geworden van eerwraak, omdat zij zich te westers gedroeg volgens de normen van het in het Friese Joure wonende gezin.

4 uur geleden