Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterstand grote rivieren daalt weer na korte opleving

Waterstand grote rivieren daalt weer na korte opleving

LELYSTAD (ANP) - De waterstand in de grote rivieren daalt deze week weer, nadat er twee kleine afvoerpiekjes zijn geweest. De Rijn bij Lobith voert maandag bijna 883 kubieke meter water per seconde af. Rijkswaterstaat verwacht dat de afvoer deze week zakt naar rond de 800 kubieke meter per seconde of zelfs nog daaronder, afhankelijk van de regen die misschien valt. Zulke lage afvoeren zijn nog bijna nooit voorgekomen. Voor de beroepsvaart blijven daarom veel beperkingen gelden.

Door flinke buien in Zwitserland en Duitsland, in het stroomgebied van de Rijn, steeg de waterafvoer bij Lobith vorige week tot boven de 1000 kubieke meter per seconde. Rijkswaterstaat heeft van die afvoerpiekjes gebruik gemaakt door extra water vast te houden tussen de stuwen van Driel en Amerongen om daarmee het nijpende watertekort bij waterschappen enigszins te verlichten. Doordat er wat meer water binnenkwam via de Rijn kon ook eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de IJssel nog worden voorkomen. Het is nog niet duidelijk of dat deze week zo blijft.

De Maas staat ook heel laag door de aanhoudende droogte en de grote verdamping door de warmte. Het heeft onlangs wel hard geregend in de Ardennen, waar de regenrivier van heeft geprofiteerd. De waterstand in de Maas gaat snel op en neer door stuwbeheer in het eveneens kurkdroge België, waarschuwt Rijkswaterstaat. Maar omdat het waterpeil in de Maas met stuwen wordt geregeld, blijft er voldoende water over voor de scheepvaart. De beroepsvaart moet wel rekening houden met lange wachttijden bij sluizen, aangezien die zo min mogelijk open gaan om geen water te verspillen.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

1 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

7 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

10 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

15 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

15 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

17 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

17 uur geleden