Waterstand grote rivieren daalt weer na korte opleving
LELYSTAD (ANP) - De waterstand in de grote rivieren daalt deze week weer, nadat er twee kleine afvoerpiekjes zijn geweest. De Rijn bij Lobith voert maandag bijna 883 kubieke meter water per seconde af. Rijkswaterstaat verwacht dat de afvoer deze week zakt naar rond de 800 kubieke meter per seconde of zelfs nog daaronder, afhankelijk van de regen die misschien valt. Zulke lage afvoeren zijn nog bijna nooit voorgekomen. Voor de beroepsvaart blijven daarom veel beperkingen gelden.
Door flinke buien in Zwitserland en Duitsland, in het stroomgebied van de Rijn, steeg de waterafvoer bij Lobith vorige week tot boven de 1000 kubieke meter per seconde. Rijkswaterstaat heeft van die afvoerpiekjes gebruik gemaakt door extra water vast te houden tussen de stuwen van Driel en Amerongen om daarmee het nijpende watertekort bij waterschappen enigszins te verlichten. Doordat er wat meer water binnenkwam via de Rijn kon ook eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de IJssel nog worden voorkomen. Het is nog niet duidelijk of dat deze week zo blijft.
De Maas staat ook heel laag door de aanhoudende droogte en de grote verdamping door de warmte. Het heeft onlangs wel hard geregend in de Ardennen, waar de regenrivier van heeft geprofiteerd. De waterstand in de Maas gaat snel op en neer door stuwbeheer in het eveneens kurkdroge Belgiƫ, waarschuwt Rijkswaterstaat. Maar omdat het waterpeil in de Maas met stuwen wordt geregeld, blijft er voldoende water over voor de scheepvaart. De beroepsvaart moet wel rekening houden met lange wachttijden bij sluizen, aangezien die zo min mogelijk open gaan om geen water te verspillen.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
15 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
17 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
18 uur geleden