Waterschappen bezorgd over droogte na vier weken zonder regen
DEN BOSCH (ANP) - Verschillende waterschappen maken zich zorgen over dalende grondwaterstanden en droogte, nu het in delen van Nederland al vier weken helemaal niet heeft geregend. Vooral in Brabant, waar veel gebieden helemaal afhankelijk zijn van regen, worden maatregelen genomen. Waterschap Aa en Maas noemt het uitblijven van regen in maart "heel uitzonderlijk" en zegt dat het nooit eerder in maart zo droog is geweest, tenzij het voor 1 april nog flink gaat regenen.
In februari heeft het nog veel en lang geregend en was er in delen van het land grote wateroverlast. Nu zijn Friesland en Groningen de enige provincies waar nog geen waarschuwing geldt voor extra risico op natuurbranden. In zandgebieden in de rest van het land raakt de watervoorraad in de bodem snel op, terwijl beken en sloten ook minder water afvoeren dan normaal.
Waterschap De Dommel gaat het sproeiverbod dat altijd van april tot oktober in het droogste deel van het werkgebied geldt vanaf 1 april uitbreiden. Aa en Maas besluit volgende week of er een sproeiverbod komt. Er wordt al extra water aangevoerd vanuit de Maas. Alle stuwen staan hoog, zodat water zo lang mogelijk wordt vastgehouden. Ook in het gebied van waterschap Brabantse Delta is de grondwaterstand alweer lager dan normaal.
Landbouwers hebben in dit seizoen veel hinder van sproeiverboden. Zij zaaien hun akkers in en grasland heeft ook water nodig om te groeien. Waterschappen en boerenorganisaties werken hard aan maatregelen om water langer vast te kunnen houden nu het steeds vaker droog is.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
13 uur geleden