Waterschap sluit Muidertrekvaart om zout water tegen te houden
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.
De Muidertrekvaart ligt tussen het Amsterdam-Rijnkanaal en Muiden. De toegang vanaf het Amsterdam-Rijnkanaal wordt met een tijdelijke damwand afgesloten. Het waterschap hoopt zo te voorkomen dat zout water richting kwetsbare natuurgebieden stroomt.
Het waterschap plaatst verder noodpompen bij Muiden om zoet water uit het Markermeer via de Vecht naar natuur- en landbouwgebieden te krijgen. Ook denkt het erover na om de Noordersluis in Weesp af te sluiten.
"Het is al geruime tijd droog en voorlopig blijft dat zo. Daarom nemen we aanvullende maatregelen om ons gebied en de natuur zo goed mogelijk te beschermen", zegt dijkgraaf Joyce Sylvester. "Ik begrijp dat sommige maatregelen gevolgen kunnen hebben voor mensen die recreëren op of in het water. We hebben elkaar nu hard nodig om ervoor te zorgen dat ons watersysteem goed kan blijven functioneren. Ik wil iedereen dan ook oproepen om zo zuinig mogelijk met water om te gaan."
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.
44 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.
44 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.
8 uur geledenBERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.
8 uur geledenBERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.
10 uur geleden