Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland laat in het hele werkgebied van de Duitse grens tot in Zuid-Holland het waterpeil in sloten, beken, riviertjes en kanalen zakken. Het gebied is volgens een woordvoerder van het schap kletsnat en er is ruimte nodig om overtollig water op te vangen, aangezien het naar verwachting aan het eind van de week weer flink gaat regenen.
Alle schappen hanteren een hoog zomerpeil in de sloten en een lager winterpeil. Rivierenland heeft een bijzondere waterhuishouding, omdat het gebied ook te maken heeft met de waterstanden in de grote rivieren Rijn, Waal en Maas. De laatste jaren was Rivierenland door de droogte en de lage grondwaterstanden steeds laat met het instellen van het winterpeil. Dit jaar zijn de grondwaterstanden hoog en daardoor kan de bodem nu al niet veel regenwater meer verwerken, aldus het schap.
De plassen staan op het land en de waterstand in de grote rivieren stijgt. Overal in het gebied moet overtollig water worden afgevoerd, ook uit hooggelegen zandpolders. Vooral in het veenweidegebied is ruimte in de sloten nodig om water weg te werken, aldus het schap. Ook andere waterschappen starten al met winterpeil in de watergangen. Het duurt enkele weken voordat het laagste peil is bereikt.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
1 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
12 uur geleden