Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland laat in het hele werkgebied van de Duitse grens tot in Zuid-Holland het waterpeil in sloten, beken, riviertjes en kanalen zakken. Het gebied is volgens een woordvoerder van het schap kletsnat en er is ruimte nodig om overtollig water op te vangen, aangezien het naar verwachting aan het eind van de week weer flink gaat regenen.
Alle schappen hanteren een hoog zomerpeil in de sloten en een lager winterpeil. Rivierenland heeft een bijzondere waterhuishouding, omdat het gebied ook te maken heeft met de waterstanden in de grote rivieren Rijn, Waal en Maas. De laatste jaren was Rivierenland door de droogte en de lage grondwaterstanden steeds laat met het instellen van het winterpeil. Dit jaar zijn de grondwaterstanden hoog en daardoor kan de bodem nu al niet veel regenwater meer verwerken, aldus het schap.
De plassen staan op het land en de waterstand in de grote rivieren stijgt. Overal in het gebied moet overtollig water worden afgevoerd, ook uit hooggelegen zandpolders. Vooral in het veenweidegebied is ruimte in de sloten nodig om water weg te werken, aldus het schap. Ook andere waterschappen starten al met winterpeil in de watergangen. Het duurt enkele weken voordat het laagste peil is bereikt.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. (37), een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum, hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met de procesafspraken die W. met het Openbaar Ministerie is overeengekomen.
4 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
2 uur geleden