Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland laat in het hele werkgebied van de Duitse grens tot in Zuid-Holland het waterpeil in sloten, beken, riviertjes en kanalen zakken. Het gebied is volgens een woordvoerder van het schap kletsnat en er is ruimte nodig om overtollig water op te vangen, aangezien het naar verwachting aan het eind van de week weer flink gaat regenen.
Alle schappen hanteren een hoog zomerpeil in de sloten en een lager winterpeil. Rivierenland heeft een bijzondere waterhuishouding, omdat het gebied ook te maken heeft met de waterstanden in de grote rivieren Rijn, Waal en Maas. De laatste jaren was Rivierenland door de droogte en de lage grondwaterstanden steeds laat met het instellen van het winterpeil. Dit jaar zijn de grondwaterstanden hoog en daardoor kan de bodem nu al niet veel regenwater meer verwerken, aldus het schap.
De plassen staan op het land en de waterstand in de grote rivieren stijgt. Overal in het gebied moet overtollig water worden afgevoerd, ook uit hooggelegen zandpolders. Vooral in het veenweidegebied is ruimte in de sloten nodig om water weg te werken, aldus het schap. Ook andere waterschappen starten al met winterpeil in de watergangen. Het duurt enkele weken voordat het laagste peil is bereikt.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada. Over het exacte aantal Nederlanders is nog niets bekendgemaakt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.
3 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.
4 uur geleden