Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland laat in het hele werkgebied van de Duitse grens tot in Zuid-Holland het waterpeil in sloten, beken, riviertjes en kanalen zakken. Het gebied is volgens een woordvoerder van het schap kletsnat en er is ruimte nodig om overtollig water op te vangen, aangezien het naar verwachting aan het eind van de week weer flink gaat regenen.
Alle schappen hanteren een hoog zomerpeil in de sloten en een lager winterpeil. Rivierenland heeft een bijzondere waterhuishouding, omdat het gebied ook te maken heeft met de waterstanden in de grote rivieren Rijn, Waal en Maas. De laatste jaren was Rivierenland door de droogte en de lage grondwaterstanden steeds laat met het instellen van het winterpeil. Dit jaar zijn de grondwaterstanden hoog en daardoor kan de bodem nu al niet veel regenwater meer verwerken, aldus het schap.
De plassen staan op het land en de waterstand in de grote rivieren stijgt. Overal in het gebied moet overtollig water worden afgevoerd, ook uit hooggelegen zandpolders. Vooral in het veenweidegebied is ruimte in de sloten nodig om water weg te werken, aldus het schap. Ook andere waterschappen starten al met winterpeil in de watergangen. Het duurt enkele weken voordat het laagste peil is bereikt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
2 uur geleden