Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken

Waterschap Rivierenland laat peil in sloten zakken

TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland laat in het hele werkgebied van de Duitse grens tot in Zuid-Holland het waterpeil in sloten, beken, riviertjes en kanalen zakken. Het gebied is volgens een woordvoerder van het schap kletsnat en er is ruimte nodig om overtollig water op te vangen, aangezien het naar verwachting aan het eind van de week weer flink gaat regenen.

Alle schappen hanteren een hoog zomerpeil in de sloten en een lager winterpeil. Rivierenland heeft een bijzondere waterhuishouding, omdat het gebied ook te maken heeft met de waterstanden in de grote rivieren Rijn, Waal en Maas. De laatste jaren was Rivierenland door de droogte en de lage grondwaterstanden steeds laat met het instellen van het winterpeil. Dit jaar zijn de grondwaterstanden hoog en daardoor kan de bodem nu al niet veel regenwater meer verwerken, aldus het schap.

De plassen staan op het land en de waterstand in de grote rivieren stijgt. Overal in het gebied moet overtollig water worden afgevoerd, ook uit hooggelegen zandpolders. Vooral in het veenweidegebied is ruimte in de sloten nodig om water weg te werken, aldus het schap. Ook andere waterschappen starten al met winterpeil in de watergangen. Het duurt enkele weken voordat het laagste peil is bereikt.

Meer uit Binnenland

Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

5 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

5 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

6 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

6 uur geleden