Waterschap ontdekt veel holen en gaten bij extra beverinspectie
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland heeft op vier plaatsen in het gebied rond de grote rivieren holen en gaten van bevers in de dijken gevonden. De schade werd ontdekt tijdens een extra inspectie op beverschade. Zo'n inspectie wordt in het vervolg steeds gehouden voordat het hoogwaterseizoen aanbreekt en de dijken op orde moeten zijn. Want de beschermde knaagdieren veroorzaken steeds meer schade aan dijken, die daardoor kunnen breken, aldus het schap.
In het werkgebied van Rivierenland wonen ongeveer een miljoen Nederlanders direct achter de rivierdijken. Als een rivierdijk zou breken, komt het gebied daarachter onmiddellijk metersdiep onder water te staan en zouden veel inwoners verdrinken. Bevers graven hun gangenstelsels tot diep in de dijken. De ingangen van hun holen zitten meestal onder water en zijn alleen met extra speurwerk te vinden.
Er zijn volgens het schap holen en gaten gevonden in Waaldijken en in Maasdijken, bij Dodewaard, Ophemert, Nederasselt en Dussen. Het schap is op alle plaatsen bezig met herstel van de dijklichamen en dichtgooien van de bevergaten. Volgens het schap zitten er langs de grote rivieren in het werkgebied ongeveer duizend bevers. In Gelderland mag op bevers worden geschoten als er geen enkele andere oplossing is voor een dier dat onaanvaardbare overlast veroorzaakt. Dat is vorig najaar al eens gebeurd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
12 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
15 uur geleden