Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterschap Limburg telt honderden verboden sleuven op boerenland

Waterschap Limburg telt honderden verboden sleuven op boerenland

ROERMOND (ANP) - Limburgse boeren hebben massaal sleuven gegraven om het regenwater op hun land af te voeren naar naastgelegen beken. Het is verboden zulke afwateringskanalen aan te leggen, maar volgens het Waterschap Limburg zijn er na de vele regenval van de afgelopen maanden vele honderden gegraven. "We komen dit normaal ook wel tegen, maar niet in deze omvang", aldus een woordvoerster.

Het waterschap roept de agrariërs dan ook op deze zogeheten spoelsleuven zo snel mogelijk dicht te maken. De sleuven in het land zorgen volgens het waterschap voor "onveilige en onwenselijke situaties langs onze beken". Zo kunnen maaimachines erin vast komen te staan.

Het Waterschap Limburg begrijpt dat boeren na "het recordnatte jaar 2023 en het zeer natte eerste halfjaar van 2024" het water van hun land willen krijgen. "Daar hebben we alle begrip voor, die situatie is heel vervelend voor de agrariërs. Maar dit is ook niet de oplossing. Het graven van zulke sleuven is verboden." Niet alleen omdat het de maaiwerkzaamheden verstoort, maar ook omdat via de sleuven zand, meststoffen en gewasbeschermingsmiddelen de beken en sloten instromen. De waterkwaliteit gaat hierdoor achteruit, aldus het waterschap.

Vooralsnog deelt Waterschap Limburg geen boetes uit aan agrariërs die zelf een afwatering hebben gegraven. "We hopen nu vooral dat ze uit zichzelf de sleuven weer dichten. Maar we zijn wel aan het bekijken hoe we hierop kunnen handhaven."

Meer uit Binnenland

Huidige opvarenden Hondius nog steeds vrij van klachten

MADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.

11 minuten geleden
Cruiseschip: 30 opvarenden gingen op Sint-Helena van boord

JAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.

13 minuten geleden
In hoger beroep lagere straf voor moorden McDonald's in Zwolle

ARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.

17 minuten geleden
Jill Helena wil uitspraak Ali B in rust verwerken

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.

45 minuten geleden
Vijf bevestigde gevallen hantavirus na uitbraak op Hondius

GENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.

50 minuten geleden
Advocaat van Ali B gaat in cassatie bij Hoge Raad in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.

1 uur geleden
Slachtoffer Ali B doet haar verhaal in RTL Tonight

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.

1 uur geleden